Yeni yılın gelmesi kimi vatandaşlar için sevinç mutluluk getiriyor’ iken, kimi vatandaşların kafasında ise soru işareti bırakmaya başladı. Şanlıurfa’da vatandaşların yeni yıla girerken en büyük beklentileri ‘’ ekonomik sıkıntıların giderilmesi ve eğitim sistemine el atılması’’ olduklarını ifade ettiler.

‘’YENİ YILDA BEKLENTİLERİMİZ ÇOK FAZLA OLABİLİYOR AMA İNŞALLAH ZAMSIZ BİR YIL OLUR’’

Yeni yıldan halkımıza huzur bereket getirmesini temenni ediyor ve öncelikle de bu enflasyonun dinmesini temenni ediyorum ifadelerine yer veren Nedim Damar:’’ Yeni yılda beklentilerimiz çok fazla olabiliyor ama inşallah zamsız bir yıl olur. Öğrenciyiz harcama bakımından bu sene bizim için çok sıkıntılı geçti. İnşallah yeni yıl bu yılı aratmaz’’ dedi.

‘’İNŞALLAH YARINLARI GÜZEL BİR ŞEKİLDE GÖRÜRÜZ’’

Enflasyonun düşmesi insanların geçim sıkıntısı derken bu yıl baya bir sıkıntılı geçti diyen Ali Eren: ’’Bugün emeklilerin olsun, işsiz insanların olsun baya bir sıkıntısı var. İnşallah yarınları güzel bir şekilde görürüz. Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun. Urfa’da gençlerimizin çoğu işsiz dışarda kalan insanlar ise dengelerini kaybetmişler yetkililerden isteğimiz bunlara bir an önce el atmaları’’ ifadelerini kullandı.

‘’YENİ YILDA İNSANLARA DAHA MUTLU, DAHA HUZURLU BİR YIL DİLİYORUM’’

Ben üniversite öğrencisiyim kendi bölümüm kendi kariyerim için çabalıyorum ve o alanda ilerlemek istiyorum ifadelerinde bulunan Mehmet Sinan Kılıç: ’’Bu sene benim için kötü geçti. Kaç aydır üniversiteye başlamışız ama paramız hala yatmamış ve biz öğrenci olarak çok mağdur ve sıkıntılıyız. Yeni yılda bursumuzu alırsak belki ekonomik olarak rahatlayabiliriz ama yeterli derecede burslarımıza artış yaptıklarını düşünmüyorum biz bu artıştan memnun değiliz’’ ifadelerine yer verdi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Çocuklarla Masa Tenisi Oynadı Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan Çocuklarla Masa Tenisi Oynadı

‘’YENİ YILDA HUZUR OLSUN MUTLULUK OLSUN YETERLİ’’

Yeni yılda huzur olsun mutluluk olsun yeterli para o kadar önemli değil cümlelerini kullanan Menduh Şeyhanlıgil:’’Bu sene benim için güzel geçti o kadar kötü değildi ama inşallah yeni yıl daha güzel geçer. Ekonomik olarak milli gelir biraz daha artırılırsa inşallah daha iyi olur diye düşünüyorum’’ dedi.

‘’EĞİTİM BAZINDA İSE YENİLİKLER DİLERİM’’

Yeni yılda ekonomik krizlerin artık atlatılması lazım diyen Nahsan Başkale: ’’Ekonomiden etkilenen kesim var, etkilenmeyen kesin var ama biz etkilenen kesimiz. Bence ülkemizde daha iyi bir ekonomi sistemi olabilir. Eğitim bazında ise yenilikler dilerim. Gerçekten Türkiye’deki eğitim sistemi çok yanlış. Bizde eğitim temelden yanlış. Şuanda bir öğrenci gidip yemek yese en az 50-60 lira yemek parası veriyor’’ sözlerini kullandı.

(Payam Kaya:Özel Haber)