AK Parti Şanlıurfa il, ilçe başkanları ve milletvekilleri trafik kazasında 20 kişinin öldüğü Mardin Derik ilçesine gitti, acılarını paylaştı.

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Ali Cevheri, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı ve AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı dün akşamüstü Mardin Derik’te meydana gelen kaza yerinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte incelemelerde bulundu. Vefat edenlerin cenazelerine katıldılar.

AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Abdurrahman Kırıkçı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında” İçişleri Bakanımız Sn @suleymansoylu Milletvekilimiz Sn @malicevheri Mardin Mv @CengizDMRKY47 Mardin İl Başkanımız @farukkilic47 Viranşehir ilçe Bşk @alitekin_63  ile Mardin Derik ilçemizde yaşanan elim trafik kazasında vefat eden vatandaşlarımızın acısını paylaştık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. ”dedi.

Kaza bölgesinde incelemelerde bulunan Bakan Soylu, ülkenin Ardahan’dan Edirne’ye kadar hem yası, hem de acısı bugün Derik’te olduğunu ifade etti.
Bugün sabah Gaziantep’te elim, acı bir trafik kazası olduğunu anımsatan Bakan Soylu, “Gün boyu onun acısıyla ıstırap içinde olurken akşamüstü Derik’te böyle bir aldık.

Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Seçimini Yaptı Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Seçimini Yaptı

İki tırın sebebiyet verdiği kazada şu ana kadar 20 vatandaşımız hayatını kaybetti. 26 yaralımız var. Yaralılarımıza Cenabı Allah’tan şifa diliyorum. Olay bütün yönleriyle birlikte savcılığımızca soruşturulmaktadır. İhmal, kasıt her ne ise bütün süreç tetkik edilecektir. Kolluk güçlerimizde bu konuda çaba içerisindedirler” ifadelerini kullandı.