Şanlıurfa’da son günlerde tartışma konusu olan hızlı tren konusu Urfalı vekiller tarafından Ulaştırma Bakanlığına taşındı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Urfa’dan Mutlu Ayrıldı Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Urfa’dan Mutlu Ayrıldı

AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Ahmet Eşref Fakıbaba, Ahmet Akay ve Halil Özşavlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu makamında ziyaret ederek hızlı tren görüşmesi yaptı.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç.Dr. Halil Özşavlı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Önceki dönem Tarım Orman Bakn. Sn. @aefakibaba ve Milletvekilimiz @ahmetakayurfa  ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ederek; Şanlıurfa hızlı tren hattı projesinin bitirilmesi Viranşehir çevre yolunun biran önce inşaatının başlaması Akçakale-Şanlıurfa karayolunun sıcak asfalt yapım işinin hızlandırılması konularında mutabık kaldık.  Hızlı tren hattı projesinde Urfa’nın çıkarılması söz konusu olmayıp bu tür tezviratlara hemşerilerimizin itibar etmemesini rica ederiz! sayın bakanımız @akaraismailoglu’na Urfamıza olan destekleri için teşekkür ediyoruz!” ifadelerini kullandı.