Türkiye Büyük Millet Meclisi seçimlerin ardından yeniden açılıyor.

TBMM Genel Kurulu, Mahalli İdareler Genel Seçimleri dolayısıyla verdiği aranın ardından haftalık çalışmasına 16 Nisan Salı günü başlayacak.

31 Mart'taki yerel seçimler nedeniyle memleketlerinde bulunan milletvekilleri 31 mart nasıl bir sınav verdiği seçim sonuçlarına yansıdı

AK Parti'nin Şanlıurfa milletvekilleri yerel seçimlerde büyük bir başarısızlık yaşarken bazı vekillere kendi köylerinde bile AK Parti'ye oy çıkmaması dikkat çekti.

Bazı AK Partili vekillerin ise kendi ilçelerinde belediye başkanlığını kaybetti.

Erbakan İle Kasım Gülpınar’ın Şanlıurfa ve İlçelerindeki Temasları Erbakan İle Kasım Gülpınar’ın Şanlıurfa ve İlçelerindeki Temasları

Şanlıurfa'da yerel seçimlerin en başarılı milletvekilleri ise DEM Parti vekilleri oldu. DEM Parti Şanlıurfa'da 7 ilçede belediye başkanlığının kazanılmasında büyük bir rol oynadı.

Şanlıurfa'da milletvekili bulunmaya Yeniden Refah Parti ise büyükşehir belediye başkanlığını ve merkez ilçelerden Karaköpre Belediye başkanlığını kazanması Türkiye gündemine oturdu.

Şanlıurfalı vekiller yerel seçim maratonunun ardından yarın TBMM Genel Kuruluna katılacak.

Salı ve çarşamba günleri Mecliste grub grup toplantılarında da hazır bulunacak. 

Bu arada Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 17 Nisan Çarşamba günü partisinin grup toplantısına katılması bekleniyor.

Editör: Urfadasin Haber