Şanlıurfalılar artan doktora şiddet olaylarından dolayı doktorların Şanlıurfa’ya gelmek istemediğini gelenlerin de ilk fırsatta kaçtığını belirttiler. Şanlıurfalılar “Urfa’ya zorla 1-2 doktor geliyor o da bu tür şiddet olaylarından dolayı gidiyor.” diyor.

BU GİDİŞAT İYİ BİR GİDİŞAT DEĞİL 

Şanlıurfalı Yakup Dilbaş, doktorlara şiddet olaylarıyla ilgili şunları söyledi; “ şiddet hiçbir zaman çözüm değil. Böyle bir zihniyetle bundan sonra doktorlar da zor gelirler buraya. Tıp’da iyi eğitim görmüş doktorları burada görmek istiyorsak şiddet çok yanlış. Bu tür olaylardan dolayı bundan sonrada doktorlar kolay kolay buraya gelmez. Onun için bu davranışları kesinlikle bırakmak gerekiyor. Tıbbi yardım olmaz. Doktorlara güven vermek gerekiyor. Ama zor. Burada doktorlar darp edildikleri için korkuyorlar. Bu gidişat iyi bir gidişat değil.”

“SON 2 YILDA URFA’DAN BAYA DOKTOR GİTTİ”

Şanlıurfalı Salih Çakıcı ise “Doktorlara darp olaylarından biz de mustaribiz. Maalesef Şanlıurfa’da doktor arkadaşımız kalmadı. Hocalarımız kalmadı. Hem geçim nedeniyle hem de gördükleri şiddet nedeniyle Urfa’da doktor sayısı baya azaldı.  7/8 yıllık sağlık personeliyim. Şanlıurfa da görev yapıyorum. 2 yıldır doktorlarımızda baya azalma oldu. Çocuk cerrahi kalmadı. Karaciğer nakli yapan bir hocamız vardı kalmadı. Kıymet bilmiyorlar. Doktorlarımıza sahip çıkmamız lazım. Cezaların caydırıcı olması lazım. Caydırıcı bir ceza yok. Doktorlar darp ediliyor sonra serbest bırakıyorlar. En son gördünüz Viranşehir’de darp olayı oldu. Doktor adliyenin önünde diplomasını yırttı. Cezaların caydırıcı olması lazım.” dedi. 

“İNSANLAR ARTIK KAFAYI YEMİŞ NE YAPACAĞINI ŞAŞIRMIŞLAR”

Şanlıurfalı Yakup Civciv de “Doktorlardan ne istiyorlar. Urfa’ya zorla 1-2 doktor geliyor oda bu darp olaylarından dolayı kaçıyorlar. Keşke öyle bir şey yaşanmasaydı. İnsanlar artık kafayı yemiş. Ne yapacağını şaşırmışlar. Doktordan ne istiyorlar?” ifadelerini kullandı.