Ekonominin artması ve maliyetlerin yükselmesi ile beraber Şanlıurfa’da işsizliğin artık sorun haline gelmesiyle vatandaşlar,’’ Şanlıurfa’nın birçok konuda eksik olduğunu ve bunlara biran önce çözüm bulunmasını istediler. Şanlıurfa’da medeniyet yok. Belediye artık yol, park yapmak yerine fabrikalar kurup işsiz insanlara imkân tanısın. Belediye bir sene boyunca abide kavşağını kapattı yol yapacak diye ama boşunaydı. Çünkü trafik yine eskisi gibi bu trafik sorununa biran önce çözüm bulunsun.  

‘’PARK VE YOL YAPMAK YERİNE FABRİKA AÇSALAR İŞSİZLİK AZALIR’’

Şanlıurfa’nın en büyük sorunu medeniyet olmaması diyen Ahmet Ateş:’’ Yollar sıkıntılı bazen trafiğe çok fazla takılı kalıyoruz. Urfa’da çok fazla düzensizlik var. Abidenin orada bir köprü yapmışlar arabalar tek kişilik geçiyor. O yolu bir sene boyunca bir araba için mi kapattılar. Bir fabrika açsalar bari işsizlik olmaz çünkü işsizlik yaşıyoruz. Ben 6 aydır evde oturuyorum. Bizim halkımız şuanda aç Urfa’da sıkıntılarımız biraz fazla. Her bir evde 5-6 tane genç oturuyor kimse çalışmıyor. Biz cumhurbaşkanımızdan, belediye başkanımızdan iş istiyoruz. Yollara parklara bakacaklarına bir fabrika açsalar işsizlik azalır en azından’’ ifadelerine değindi.

‘’ŞANLIURFA’DA EN ÇOK GEÇİM SIKINTISI VAR’’

Şanlıurfa’nın en büyük sorunu halkın yoksulluğu, perişanlığıdır açıklamalarında bulunan Mehmet Erkan:’’ Halk geçinemiyor. Urfa’da birde mülteci sorunu var. Ama en çok Urfa’da geçim sıkıntısı var. Geçim sıkıntısının başında ise işsizlik geliyor. Türkiye’nin biran önce Türk Kürt savaşını bitirip barışa hizmet etmesi gerekir. Çünkü bu artık devlet sorunudur’’ sözlerinde bulundu.