Şanlıurfa'da 14-15 Mart'ta yaşanan sel felaketi sonrası şebeke suyu çamurlu akmaya başladı. Normal şartlarda Şanlıurfa’da çamurlu su gelmemesi gerektiğini dile getiren Ali Ulaş,’’ Şanlıurfa’da bir arıtma tesisi var.

Fakat selden dolayı çok büyük tahrip olmuş ki suları içemiyoruz yoksa arıtma tesisi olan bir şehirde suların temiz gelmesi gerekiyor.’’ dedi.

‘’Fırsattan yararlanan zincir marketlerde ise selin ikinci günü küçük suyu 4 lira yaptıklarını’’ belirten Cevher isimli vatandaş ise, Sel felaketinin üzerinden çok süre geçti ama hala su içemiyoruz çünkü suyun rengi hala bulanık.

Şanlıurfa’da alt yapı yok daha yeni açılışı yapılan köprü sular altında kaldı. Bizlerde mecburen marketten su alıp içmek zorunda kalıyoruz.

Herkes kendini ve cebini düşünüyor. Kimsenin halkı, milleti düşündüğü yok.

‘’Çeşmeden akan suları içemiyoruz. Ben selden sonra musluk suyu içmeye başladım ama zehirlendim ve hastalandım.’’ açıklamalarında bulunan Nadi Doğan ise, Tekrar hazır su almaya başladık şu an sadece marketten aldığımız suları içebiliyoruz.

Harran Üniversitesi’nin Hayvancılık Projesine TÜBİTAK’tan Destek Harran Üniversitesi’nin Hayvancılık Projesine TÜBİTAK’tan Destek