Kimi Şanlıurfa’nın kaç milletvekili olduğunu bilemedi. Kimi de Şanlıurfa’nın 14 Milletvekili olduğunu bildi ancak isimlerini sayamadı.

SADECE 4 VEKİLİN İSMİNİ SAYA BİLDİ

Mustafa Samak, Urfadasın haber sitesi editörlerinin sokak röportajında sadece 4 vekilin ismini sayabildi. Urfadasın haber sitesinin “Urfa’nın Kaç Milletvekili Var? Milletvekillerinin İsimlerini Sayar Mısınız” sorusuna Mustafa Samak şu cevabı verdi:  “13 tane milletvekilimiz var. Ama benim aklıma gelen Fakıbaba, Mehmet Ali Cevheri, Halil Özcan. Başka da aklıma gelmiyor. Bir de  Halil Yıldız var. Seçim zamanı halkın içinde dolaşıyorlar. Seçim bittikten sonra herkes kendi işine bakıyor. Koltuk sevdası diyelim…”

ceylapınar muhtarlar

“BEN BİR TEK FAKIBABA’YI TANIYORUM”

Sokak röportajında aynı soruya Hasan Kırmızı ise; “Ben sadece 1 milletvekili olarak sadece Fakıbaba’yı tanıyorum. Onu da esnafın ve milletin içinde gezdiği için tanıyorum.  Diğer milletvekillerinin hepsi koltuktan kalktıkları yok. Milletin içinde esnafın içinde gezdikleri yok.  Allah ıslah etsi. Ne deyim? Onlar oy zamanı geldiğinde gelin oylarınızı bize verin der. Oyları verdikten sonrada milletvekillerini ara ki bulasın. Neredeler belli değil. Kimisi saraylarda misafir çağırır yemek yedirir kimisi tatile gider keyfine bakar millette burada açlıktan bir birini yesin.” Cevabını verdi.

14 VEKİL OLDUĞUNU BİLİYOR AMA HİÇ BİRİNİN İSMİNİ BİLMEDİĞİ İÇİN SAYAMADI

Ahmet Çolak, Urfadasın haber sitesi editörleri sokak röportajında Şanlıurfa’nın kaç milletvekili olup olmadığını ve isimlerini sorduğunda aldığı cevap “
Hiç birini sayamam çünkü hiç görmedim. Ama 14 tane olduğunu biliyorum. Halk arasına girmedikleri için halkın içinde hiç görmedim. Milleti temsil etmeleri gerekiyor ama bence edilmiyor. Sadece kendilerini temsil ediyorlar.

“VEKİLLERİ YANIMIZDA HİÇ GÖRMÜYORUZ Kİ TANIYALIM”

İsmail Güçlü de vekillerin isimlerini bilmiyor. Şanlıurfa’nın milletvekili sayısının da 10-12 olduğunu söylen İsmail Güçlü; “Vekilleri hiç aramızda görmüyoruz, yanımıza gelmiyorlar, halimizi sormuyorlar ki nereden tanıyacağım. Seçim zamanı olduğunda birkaç kişi gidip geliyorlar başka da yok. İşleri bitti mi ortada yoklar. Oysa milletin vekili olarak seçiliyorlar. Biz onlara niçin oy veriyoruz? Bize sahip çıksınlar diye. Bir işimiz olduğunda görmeleri lazım onu da yapmıyorlar.”dedi.

14 MİLLETVEKİLİMİZ OLDUĞUNU BİLEN DE İSİMLERİNİ SAYAMIYOR

Abdulkadir İstegün de Şanlıurfa’nın 14 milletvekili olduğunu bunların 8’nin Ak Parti, 1’nin MHP, 5’nin de HDP milletvekili olduğunu söyledi. CHP’nin ise 1 milletvekili olduğunu bilemedi.

Ak Parti Millet vekillerinin isimleri sayarken sadece 6’sının ismini sayan Abdulkadir İstegün, ikisinin ismini sayamadı. Abdulkadir İstegün sayabildiği AK Partili vekillerin isimleri şöyle; Mehmet Kasım Gülpınar, Ahmet Eşref Fakıbaba, Ahmet Akay, Halil Özcan, Halil Özşavlı, İbrahim Halil Yıldız.

 HDP ve CHP’nin milletvekillerinin ismini bilmeyen Abdulkadir İstegün, MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz ismini hatırlayıp sayabildi.
Abdulkadir İstegün “Bizim milletvekilleri arasında Kasım Gürpınar ve Fakıbaba, Urfa’ya gelince halkın arasına iniyor, dolaşıyorlar,” ifadelerini kullandı.