Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri,  HSK kararnamesiyle Denizli’ye atanmasının ardından Şanlıurfalılarla vedalaşmaya başladı.

Dün Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ile vedalaşan Başsavcı Önder Yeniçeri bugün de Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt ile vedalaştı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu ( HSK) Birinci Dairesi’nin yaz kararnamesi yayımlandı. Kararname ile 5075 adli yargı, 351 ise idari yargıdan olmak üzere toplam 5426 hakim savcının görev yeri değiştirildi.

Görev yeri değişen isimlerden biri de Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri oldu. Yeniçeri Denizli Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcılığı’na getirilirken, yerine Cuma Çoban getirildi.

MAHMUT TANAL, YENİÇERİ’NİN GÖREV YERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİNE TEPKİ GÖSTERDİ

Urfa’dan Bin Kilometre Yaptılar Bezelye Toplamaya Gittiler Urfa’dan Bin Kilometre Yaptılar Bezelye Toplamaya Gittiler

Kısa Süre önce Şanlıurfa’ya atanan ve daha bir yılını doldurmadan Şanlıurfa’dan bu kez Denizli’ye atanan Başsavcı Önder Yeniçeri’nin atamasına CHP İstanbul Milletvekili Şanlıurfalı Mahmut Tanal sosyal medya hesabından tepki göstererek “Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Önder Yeniçeri, daha #Şanlıurfa Adliyesi’ne alışmadan Denizli’ye gönderildi. Başsavcı Yeniçeri’nin görev yeri neden değişti? Acaba Yeniçeri’nin, hukukun üstünlüğü gereği ‘önemsediği’ etkin soruşturmaların ucu güçlülere mi dokundu #Kararname” ifadelerini kullandı.