Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na Şanlıurfa’dan 7 belediye başkanı katıldı.

2023 seçimlerini Meclis'te Cumhur İttifakı'nın, Cumhurbaşkanlığını da Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanması için küskünlerin gönülleri alınıyor. AK Parti, geçmiş dönem il, ilçe teşkilat başkanlarının yanı sıra geçmiş dönem belediye başkanlığı yapmış ancak bir sonraki dönem aday gösterilmeyen bu yüzden de kıyıda kenarda kalan isimler 2023 seçimleri yaklaşırken yeniden hatırlandı. 

292597291_3665493797010655_5514157115745843586_n

2023 yılında AK Parti’nin nezdinde Erdoğan’ın, ittifak olarak da Cumhur İttifakının kazanması için   çeşitli zeminlerde eski belediye başkanları, il, ilçe teşkilat başkanlarıyla muhasebesi yapılıyor.

Bugünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Geçmiş Dönem Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'na Şanlıurfa’dan eski belediye başkanlarından Nihat Çiftçi(Büyükşehir), Fevzi Demirkol(Haliliye), Menderes Atilla(Ceylanpınar), Resul Yılmaz(Siverek), Faruk Pınarbaşı(Birecik), Mehmet Ekinci(Eyyübiye), Mehmet Yavuz(Harran) ve Abdulhakim Ayhan(Akçakale) da katıldı.

Toplantıda Konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eski belediye başkanlarına “Bu seçim kızgınlıkla, kırgınlıkla hareket edilecek bir seçim değil. Kardeşlerim, bu topluluk birbirlerini 'Yaradılanı severiz, yaradan dan ötürü' felsefesiyle sevmeli. Cumhur İttifakının kazanması şart. Kazanmamız gerekiyor” dedi.