Ancak güvenlik güçleri Viranşehir’den sonra aracın izini kaybetti. Dede Demir’in aracı 3 aydır bir türlü bulunamadı.

Olay, 27 Mart Pazar günü Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Ertuğrul Gazi Mahallesi 352. Sokakta meydana geldi. Akşam saatlerinde evine gelen Dede Demir, aracını park etti. 

Sabah aracını park ettiği yere gittiğinde bulamayan Dede Demir, durumu polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik kameralarını inceleyerek daha önce uyuşturucu ve bir çok suçtan sabıkası olan bir şahıs olduğunu tespit etti.Bu süreç içerisinde aracı, Viranşehir sınırlarına girdiğini tespit eden güvenlik güçleri sonrasında aracın izini kaybetti. 

Dede Demir’in urfadasın habere yaptığı açıklamada “3 ay oldu. Jandarmaya, polise bildirmedik yer bırakmadım. Evimin önünde çalındı. Mobese kameralarında araba Viranşehir’e girmiş. Halen bir haber yok.  Sayın Valim, Sayın Emniyet Müdürüm Oto hırsızlık Şubesinden, Viranşehir Emniyetinden hayırlı haber bekliyorum. En son Viranşehir’de tespit edilmiş ama ondan sonra izine rastlamışlar. Köylerde mi kullanılıyor. Yoksa başka bir yerde mi anlamadım gitti. Aracımın bir an önce bulunmasını istiyorum.” ifadelerini kullandı.