Şanlıurfa’da Eyyübiye ilçesine bağlı ucuzluk çarşısında düğün ve kına gecelerinde kullanılan desenli süslü tepsi ve küpler Gaziantep ve Bursa’dan geliyor

Mazhar Bağlı Adına Açılan Sahte Hesaptan Algı Paylaşımı Mazhar Bağlı Adına Açılan Sahte Hesaptan Algı Paylaşımı

Yaz sezonu olması sebebiyle evlenecek çiftlerin çeyiz ihtiyaçlarını aldıkları Şanlıurfa Ucuzluk Pazarı esnafı Adil Altay, urfadasın habere yaptığı açıklamada işlerinin iyi olduğunu belirterek “Kına gecelerinde kullanılan desenli süslü tepsi ve küplerin üretimi zor, kolay değil. Biz imalatçı değiliz. İmalatçılardan alıyoruz.  Antep’ten, Bursa’dan geliyor. Fiyatlar geçen senelere göre yüksek ama satılıyor.

Kına gecelerinde kullanılan desenli süslü tepsi ve küplerin fiyatlar 250 TL den başlıyor daha uygun olanları da var.  50 -100-150-200 kadar çıkıyor. Kına tepsilerimiz aynı şekilde 50 TL den başlıyor 250 kadar çıkıyor.  Osmanlı tuğralı desenli olanlar var. Desen ve şekillerine göre fiyatları değişiyor. Küplerin fiyatları 20 TL den başlıyor. Tabi işçiliğine göre fiyatlar değişiyor. Süslü olan daha değişik onlar da mindalına göre gelin adayımız bunları kına gecesinde mindalına göre küp alıyor” dedi.