Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak hanlar bölgesindeki tarihi Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı ve Kazaz Pazarında esnaf ziyaretinde bulundu.

İlk olarak yaklaşık 600 yıllık tarihi bulunan Sipahi Pazarını gezen Vali Şıldak, burada satılan halılar hakkında esnaftan bilgi alarak, talepleri dinledi. Esnafa bereketli kazançlar dileyen Vali Şıldak, daha sonra Kazaz (Bedesten) pazarına geçerek yöresel ürünleri inceleyip esnafla sohbet etti. Gümrük hanını da ziyaret eden Vali Şıldak, yerli ve yabancı turistleri selamladı. 

Beyazgül: Balıkayağı Köprülü Kavşak Projesi 5 Ayda Tamamlanacak Beyazgül: Balıkayağı Köprülü Kavşak Projesi 5 Ayda Tamamlanacak

Şanlıurfa’nın birçok medeniyete ev sahipliği yaptığını anımsatan Vali Hasan Şıldak, özellikle hanlar bölgesinin kendisine has bir havası olduğunu belirterek herkesin bu atmosferi yaşaması gerektiğini söyledi.

Esnafla sohbet eden Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'a  Yazar Necdet Şansal, 2 cilt halinde yayınlanan  ve 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan “Eski Urfa Tarihi” ve “Tarihi Urfa Kültürü” isimli kitabını hediye etti.