Akaryakıta peş peşe gelen zamlardan sonra Şanlıurfa Milletvekilleri, memlekete daha az gelmesi dikkat çekti.

Çünkü Şanlıurfa’ya her geldiklerinde köyleri, ilçeleri ziyaretlerinde haftalık en az 4-5 bin lira mazot masrafları çıkıyor. Bu masrafı ceplerinden ödedikleri için birçok milletvekili Şanlıurfa’nın yolunu unuttu. Bir de buna her geldiklerinde düğünlere gidip altın takmaları, Şanlıurfa Milletvekilleri ile seçmenlerin arasına mesafelerin girmesine neden oldu.

Meclis açıkken her hafta sonu memlekete gelip seçmeni dolaştıktan sonra Ankara’ya dönen Şanlıurfa Milletvekilleri, haftalık mazot masrafları 4-5 bin lirayı bulunca artık Urfa’ya daha az gelmeye başlamaları dikkat çekiyor.

AKARYAKITA PEŞ PEŞE GELEN ZAMLAR MİLLETVEKİLLERİNİ DE VURDU

İl Başkanı İsmail Yavuz'dan Hızlı Tren Açıklaması İl Başkanı İsmail Yavuz'dan Hızlı Tren Açıklaması

Bazı milletvekillerin “Her hafta gittiğimiz seçim bölgelerimize artık iki haftada bir gitmeye başladık. Bir haftayı pas geçiyoruz” diyerek akaryakıt fiyatlarından dert yandığı öğrenildi. Bazı milletvekilleri de Urfa’ya geldiklerinde akaryakıt giderlerini azaltmak için daha az ziyaret yaparak, benzinden tasarruf etmeye çalışıyor.

MİLLETVEKİLLERİ DÜĞÜNLERDE YARIM ALTIN MI ÇEYREK ALTIN MI TAKIYOR

Bu arada düğün mevsiminin başlaması ile birlikte milletvekillerinin akaryakıta yapılan zamlardan etkilendiği gibi altın fiyatlarının yükselmesinden de etkilendiği ortaya çıktı. Gelen düğün davetlerine daha önceleri en az yarım altın takan Şanlıurfa Milletvekilleri şimdilerde ise bir çeyrek altın taktığı öğrenildi.

Altının sürekli yükselmesinden dolayı düğün sezonundan 5-6 önce takmak için çeyrek altın alan Şanlıurfa milletvekilleri haftada en az 5-6 düğün daveti alıyor. “Birine gitse diğerine gitmese” ikilemi yaşayan Şanlıurfa milletvekilleri, hepsine gittiğinde de birer çeyrek altın takınca haftalık 8-9 bin lira masrafı çıkıyor.

Öte yandan milletvekillerinin maaşı Temmuz ayında artarak 40 bin liradan 56 bin liraya yükseldi. Eski meclis başkanları ve eski başbakanların emekli aylıkları 29 bin liraya, eski bakan ve emekli milletvekillerinin maaşları ise 18 bin liradan 27 bin liraya yükseldi.