Türkülerin Efendisi Mehmet Özbek'e Fakıbaba'dan Geçmiş Olsun Ziyareti Türkülerin Efendisi Mehmet Özbek'e Fakıbaba'dan Geçmiş Olsun Ziyareti

Programın ilk bölümünde yazar öğretmenlerle bir çalıştay gerçekleştiren eğitimci-yazar Eyyüp Azlal, Urfa’dan dergisinin başlı başına bir yazarlık okulu olduğunu söyledi. Azlal,  dergi yayın kurulunun titiz çalışmaları ve yapıcı eleştirileri sayesinde derginin yazarları efradını cami ağyarını mani tarzında yazılar ortaya çıkardığını söyledi. 
Programın ikinci oturumunda İl Millî Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, program vesilesiyle yazar öğretmenlere hitaben şunları söyledi “Sizlerin bugün burada olmanızı çok önemsiyorum.  Hem yazar hem de öğretmen olarak bu şehre, bu vilayete yeni bir eser yazıyorsunuz. Kollektif bir anlayışla Urfa’dan dergisini çıkardınız, dergiyi gönderdiğimiz birçok il milli eğitim müdürümüz ve diğer kurumlardaki yönetici arkadaşlar, dergiyi görünce hayranlıklarını gizleyemediler, teşekkür mektupları yazıp gönderdiler. Onlar da kendi vilayetlerinde böyle bir çalışma içerisine girdiler. Yine ülkemizde belki de bir ilki daha başardınız. Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak Şanlıurfa kitap fuarında stand açtık, orada yazar öğretmenlerimiz yani sizler, on gün boyunca kitaplarınızı imzaladınız. Öğrenciler, İstanbul’dan Ankara’dan gelen yazarlar gibi kendi öğretmenlerinin de imzalı kitaplarını aldılar. Öğrencilerin gönlüne dokundunuz. Bunu altı ay gibi kısa bir sürede yaptınız. Sizin bu çalışmalarınız, bana eskilerin klasik bir sözünü hatırlattı. 
“Tüm muhteşem hikâyeler iki şekilde başlar: Ya bir insan bir yolculuğa çıkar, ya da şehre bir yabancı gelir.” dedi. 
Öğretmen yazarlar buluşması, öğretmen yazarların yazarlık hatıraları eşliğinde Urfa’dan dergisinin slaytı ile devam etti. Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdülkerim Yavuz ile birlikte yazar öğretmenler onuruna hazırlanan öğle yemeğine katıldı.
 

Editör: Urfadasin Haber