Şanlıurfaspor’un deplasmanda Tarsus İdman Yurdu ile berabere kaldığı maçın ardından taraftarlar stat içinde ve dışında saldırıya uğradı. Taraftarı taşıyan otobüsün camları kırıldı. Yaralıların olduğu bildirildi.

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Tarsus İdman Yurdu ile Şanlıurfaspor maçın sonunda kavga çıktı. Kavgada kırılan koltuklar havada uçuştu.

İddiaya göre  1-0 mağlup olan ev sahibi takım Tarsus İdman Yurdu, 76 dakikada attığı golle beraberliği yakalanmasından sonra Şanlıurfaspor taraftarı koltukları kırıp atmaya başladı. Polis tribünlere çıkarak taraflara müdahale etti. Koltukların havada uçuştuğu maçın sonunda Şanlıurfaspor taraftarları sahaya indi. Yedek kulübelerini kırmaya çalışan taraftara polis engel oldu. Olaylı maç 1-1 berabere son buldu.

Maç sonunda Şanlıurfaspor taraftarlarını taşıyan otobüs saldırıya uğradı. Otobüsün camları kırıldı, taraftarlar yaralandı. Yaralılara olay yerinde müdehale edildi. Şanlıurfasporlu taraftarlara saldıranları, polis biber gazı sıkarak dağıttı. Biber gazından etkilenenler fenalık geçirdi. Şanlıurfaspor taraftarlarına saldıranların Tarsus İdman Yurdu taraftarların olmadığı farklı bir gurup olduğu iddia edildi. Şanlıurfaspor'un Tarsus İdman Yurdu ile bugüne kadar  oynadığı hiç bir karşılaşmada olay çıkmazken bu karşılaşmada olay çıkması akıllara başka soru işaretleri getirdi. 

SALDIRANLAR AMED TARAFTARLARI OLABİLİR Mİ?

Şanlıurfa'da oynan Amedspor maçından sonra Amedspor taraftarları ile Şanlıurfaspor taraftarları arasından gerginlik yaşanmış kısa süreli olay çıkmıştı. Amedspor taraftarlar bu gerginliğin rövanşını Tarsus İdman Yurdu karşılaşmasında almak için böyle bir gerginlik çıkarabileceği ileri sürüldü. Tarsus'ta yaşan çok sayıda Amedspor taraftarı bulunduğu  ve söz konusu olayları bunların çıkarttığı iddia edildi.

TARSUS İDMAN YURDU BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK

Tarsus idman Yurdu Yönetim Kurulu, çıkan olayların ardından yaptığı yazılı açıklamada “Bugün Tarsus Şehir Stadı'nda takımımız ile Şanlıurfaspor müsabakası esnasında ve maç sonrasında yaşanan olumsuzluklar nedeniyle yarın saat 15:00'de basın açıklaması gerçekleştirilecektir. Kamuoyuna duyurulur. “denildi

Tarsus İdman Yurdu Kulübünden yapılan bu duyuru da bile basın toplantısında saldırıyı kendi taraftarlarının yapmadığı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Şanlıurfa Öncesi Elazığspor’da Hasan Ekici Seferberliği Şanlıurfa Öncesi Elazığspor’da Hasan Ekici Seferberliği

SALDIRIYA TEPKİ

Şanlıurfada spor yorumculuğu yapan Mehmet Baylan "Şanlıurfaspor taraftarını taşıyan otobüslerin camını kıran o genç kardeşlerimize taşlı sopalı ve acımasızca saldıran ayrıca buna müsade eden herkesi şiddetle kınıyorum onlar sadece maç izlemeye giden insanlardı yazıklar olsun buna sebep olanlara." ifadelerini kullandı.