Şanlıurfasporlu futbolculara yönelik 2022-2023 yılında değişikliğe gidilen futbol kuralları ile ilgili bilgiler verildi.

FİFA'nın (Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği) Haziran ayında kendisine bağlı federasyonlara ilettiği 'Kural Değişikliği' raporu doğrultusunda; Şanlıurfasporlu futbolculara yönelik bilgilendirme semineri düzenlendi. 

Urfaspor'un Zor Maçları Bugün Tarsus İdmanyurdu İle Başlıyor Urfaspor'un Zor Maçları Bugün Tarsus İdmanyurdu İle Başlıyor

Kulüp Tesislerinde TFF (Türkiye Futbol Federasyonu) 8. Bölgesel Hakem Kurulu Üyesi ve Eğitimci Niyazi İzgören'in sunumunu yaptığı seminere futbolcu kadrosu ve teknik heyet katılım sağladı.

Yakşalık bir saat süren seminerde 2022-2023 Yılı Futbol Sezonunda uygulanacak kural değişiklikleri ele alındı. 6 kural vurgusu ve bir ofsayt yorumunda değişikliğin ele alındığı semineri futbolcular dikkatle izledi.

Seminerde görüntülü olarak uygulama ile örnekleri verilen kurallarla ilgili futbolcuların daha dikkatli olması ve karşılaşma anında dikkat içeren hususların hassasiyetine önem verildi.