Şanlıurfa'da geçtiğimiz gün Zakkum Konserine ilişkin Şanlıurfalıların Provokatörlere uyulmamasından duyduğu memnuniyeti köşesine taşıdı.

Şanlıurfa'da bazı kitleler tarafından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi taarfından organize edilen Zakkum Konserine tepki gösterip sosyal medya da algı yaratılmak istenmiş ve neyse ki Şanlıurfalılar buna kulak vermemişti. Şanlıurfa'da Zakkum Konserinin Türkiye gündemine olumsuz olarak girmesini isteyenlere fırsat vermeyen Şanlıurfalılar Konserde eglenerek keyifli saatler geçirdi. Yaşanan bu gelişmeleri bugünki Hürriyet'in Köşe yazısına taşıyan Usta Gazeteci Ahmet Hakan şu ifadelere yer verdi.

Gazeteci Ahmet Hakan

HAYATIMDA DUYDUĞUM EN SAÇMA DUYARLILIK

‘ZAKKUM’ diye bir müzik grubumuz var. Şanlıurfa’da konser vereceklermiş. Duyarlı bir dini dernek, “Zakkum cehennem çiçeğidir. Bu grup ilimizde konser vermesin” diye feveran etmiş. Neyse ki dikkate alınmamışlar. “Zakkum” da konserini kazasız belasız vermiş. Bu zamana kadar çok duyar kasma durumuna maruz kalmış deneyimli biri olarak konuşuyorum: "Duyduğum en saçma duyarlar listesi yapsam, bu ilk beşe girer" diyerek konserin sorunsuz geçmesinden memnuniyet duyduğunu kaleme aldı.

Haliliye’de Tarihi Geçmiş 896 Gıda Ürünü İmha Edildi Haliliye’de Tarihi Geçmiş 896 Gıda Ürünü İmha Edildi