GAP Anadolu Lisesi mezunu olan Ural, lisans eğitimini Arel Üniversitesi'nde Beslenme ve Diyetetik alanında tamamlamıştır. Psikoloji alanında tezli yüksek lisans eğitimini başarıyla bitirmiştir. Ayrıca, çeşitli eğitimlere katılarak anne-çocuk beslenmesi, gestasyonel diyabet, iş sağlığı ve güvenliği gibi konularda belgelere sahip olmuştur. Diksiyon eğitimi ve motorlu taşıt sürücüleri direksiyon eğitimi öğreticiliği gibi alanlarda da sertifikalara sahiptir.

Cumhur İttifakı Adayı Ali Murat Bucak İle Siverek'te Seçim Heyacanı Yaşanıyor Cumhur İttifakı Adayı Ali Murat Bucak İle Siverek'te Seçim Heyacanı Yaşanıyor

Uzman Diyetisyen Ural, sadece beslenme konusundaki uzmanlığıyla değil, aynı zamanda geniş kültürel birikimi ve insan ilişkilerine duyduğu ilgi ile de tanınmaktadır. Feodal toplumların beslenme alışkanlıkları, ilk insan dönemi yaşam biçimi, sanat ve müzik gibi konularda bilgi sahibidir.

Kariyerine Türkiye Jokey Kulübü'nde başlayan Ural, Elitium Sağlık Merkezi, Silivri Devlet Hastanesi ve Seda Kaya Beslenme ve Diyet Danışmanlığı gibi kurumlarda iş deneyimi yaparak deneyimine deneyim katmıştır.
Dyt.Melike Arjen Ural 2024 yılında Karaköprü Özel Metrolife Hastanesinde danışan kabulüne başlamıştır.

Editör: Urfadasin Haber