Vali Ayhan, İl Sağlık Müdürü Koordinesinde Eyyübiye’de bulunan Ertuğrul Gazi ASM ve Göçmen Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine katıldı.

Vali Salih Ayhan, Ertuğrul Gazi ASM ve Göçmen Sağlığı Merkezi’nin açılış törenine katılırken ardından Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı ile Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Polikliniği’ni ziyaret etti.

Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu Şanlıurfa'da Uyuşturucu Operasyonu

“İlimiz Sağlık Alanında Her Geçen Gün Daha İyi Noktalara Gelecek”

Törende, “Bugün dünden daha iyiyiz, yarında bugünden daha iyi olacağız” diyen Vali Ayhan, aile sağlık merkezi ve göçmen sağlık merkezinin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Töreninin ardında merkezimizi gezen Vali Ayhan, sağlık çalışanları ve merkeze gelen hemşehrilerimizde sohbet etti.

Aile Sağlığı ve Göçmen Sağlık Merkezi açılışından sonra Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine geçen Vali Ayhan’a, Vali Yardımcımız ve İl Sağlık Müdürümüzde eşlik etti. Hastanemizin genel durumu hakkında bilgi alan Vali Ayhan, hastanemizde incelemelerde bulundu.

Bir sonraki ziyaret durağı ise Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Polikliniği oldu. Burada minik hastalarımızın durumlarını soran Vali Ayhan, polikinlik yöneticilerinden bilgi aldı.

“İlimizdeki Sağlık Sektörüne Dönük Yatırımlarımızın Bir An Önce Tamamlanması İçin Çalışmalarımızı Hızlandırmalıyız”

Vali Ayhan’ın son ziyaret noktası ise Karaköprü Ataken Mahallesi Mahmut Öncel ASM inşaat alanında incelemelerde bulundu. Teknik personelden inşaat hakkında bilgi alırken, "Sağlık alanında fiziki altyapı ve sağlık çalışanlarının sayısını artırarak en iyi duruma geleceğiz." dedi.