Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Organize Sanayi Bölgesinde bir yatırımcı ile görüşmesi renkli görüntülere sahne oldu.

Vali Ayhan, kendisinden yatırım için yer ve destek isteyen yatırımcıya vereceği cevabı, iş insanının 10 yaşlarındaki oğluyla sürdürdü. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 10 yaşlarındaki çocukla girdiği diyalogda “Baban Urfa için İstihdam sağlayacağım siz de bana destek olun’ diyor. Bizden yer istiyor. Babana destek olalım mı? Babana yer verelim mi? Yatırımcı ya baban. Daha sonra babanın işini ilerleyen dönemlerde sen alırsın. Daha büyük bir fabrika yaparsın.” ifadelerini kullanması renkli görüntülere sahne oldu.

VERİLEN ELDİVEN ELİNE KÜÇÜK GELİNCE; “BU ELLERİN KÜREK TUTMUŞLUĞU VARDIR” DEDİ

VALİ AYHAN, TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR (11)

Daha sonra organize sanayi bölgesinde bir fabrikada paketleme yapan Vali Ayhan’a giymesi için verilen eldiven verildi. Eldiven eline küçük gelince “Bu ellerin kürek tutmuşluğu var. Ondan büyüktür bu eller” diyen Vali Ayhan’a daha sonra büyük beden eldiveni eline geçirdi ve bir süre işçilerle sohbet edip çalıştı.

Urfa’da Bu Pazarda 300 Bin TL'lik Tespihler Alıcı Buluyor Urfa’da Bu Pazarda 300 Bin TL'lik Tespihler Alıcı Buluyor

KOSGEM VE TKDK’YA ÖNEMLİ TALİMATLAR

Sanayi ve yatırımcılara yönelik hibe, kredi veren KOSGEB -TKDK’da brifing alan Vali Salih Ayhan, Şanlıurfa OSB’nin Yönetim Kurulu ile toplantı yaptı.
Vali Ayhan, TKDK’da düzenlenen toplantının ardından yaptığı değerlendirmede “Çiftçiye yönelik kolaylaştırıcı, yönlendirici ve taleplere hızlıca geri dönüş yapılmasını istiyorum” diyerek talimat verdi. 

FVRotd2XoAAYLFX

Vali Ayhan, KOSGEB İl Müdürlüğündeki toplantıda ise ‘KOSGEB desteklerimizle her emek karşılık bulacak. Her gayretin kazanca dönüşmesi için elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Müracaatlar, müracaatların izlenmesi ve projelerle girişimciliğin desteklenmesine yönelik aktif şekilde çalışacağız" ifadelerini kullandı.

VALİ AYHAN, TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR (8)

DÜNYA STANDARTLARINDA YERLİ ÜRETİM!

Şanlıurfa OSB temaslarında TURKOVAC Aşı üreten Dollvet Biyoteknoloji fabrikasını da gezen Vali Ayhan, "Üstün teknolojik üretim sistemleri ve katma değeri yüksek teknoloji ürünlerinin Şanlıurfa'mızdan dünyaya açılması şehrimiz adına büyük bir şanstır" diye konuştu.