Vali Salih Ayhan Şanlıurfa’daki görevinin 5’inci gününde Suruç ve Birecik'i ziyaret etti, Birecik’te Kelaynak Üretme İstasyonunda, Kelaynakları dürbünle izledi.

Halfeti Kamping Merkezi Oluyor Halfeti Kamping Merkezi Oluyor

Vali Salih Ayhan Şanlıurfa’da göreve başladığının 5’inci gününde ilçe ziyaretlerine çıktı, İlk içe ziyaretini Suruç’a, 2’inci ziyaretini Birecik’e yaptı. 

Vali Salih Ayhan "Fırat'ın İncisi Birecik...Kelaynaklarıyla dünyanın tanıdığı, Fırat'ın toprağa bereket kattığı güzel ilçemiz...Bizlere gösterdikleri ev sahipliği için tüm Birecik halkına teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Birecik’teki ziyaretine Kaymakamlıkla başlayan Vali Ayhan, Kaymakam Kadir Duman ve kurum amirleri tarafından karşılandı. Vali Ayhan'a devam eden projelerin sunumu yapıldı. Ardından İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ziyaret eden Vali Ayhan, Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen Okul Müdürleri toplantısına katıldı.

VALİ AYHAN, EĞİTİME VERDİĞİ ÖNEMİ BİRECİK'TE DE DİLE GETİRDİ

Şanlıurfa'da göreve başladığı gün itibariyle eğitim alanındaki hassasiyetini sürekli olarak dile getiren Vali Ayhan, güçlü eğitim uygulamalarının ancak sağlıklı bir okul ikliminde mümkün olabileceğinin altını çizdi.

KORE GAZİSİ NADİR GÖKSEL'E ZİYARET

Okul müdürleri toplantısının ardından ilçe merkezinde temaslarına devam eden Vali Salih Ayhan, esnafa 'hayırlı işler' dileklerinde bulunarak Kore Gazisi Ayakkabı Tamircisi Nadir Göksel'i ziyaret etti, Şehit Güvenlik Korucusu Mustafa Akar'ın ailesi ile buluştu.

Sosyal yardımlaşma vakfının desteklediği ailelerle de bir araya gelerek talep ve önerileri dinleyen Vali Ayhan, Kelaynak Üretme İstasyonu ve yol güzergâhında bulunan Birecik Kalesi'nde incelemelerde bulundu.

Birecik İçme Suyu ve Arıtma Tesisi İnşaatında incelemelerde bulunan Vali Ayhan son olarak İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretinin ardından akşam saatlerinde şehir merkezine dönüş yaptı.