Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Organize Sanayi Bölgesinde istihdamı birkaç yıl içerisinde 26 binden 50 bine çıkartacaklarını söyledi.

Şanlıurfa’ya atandığı günden buyana OSB’ye iyi dokunuşlar yaptığını ve iyi de sesler geldiğini belirten Vali Salih Ayhan, Urfadasın haber sitesi mikrofonuna bu dokunuşlara da devam edeceği aktardı.

FYRVVDwXkAsDVHu

Bazen yorulduğu zaman bazen bunaldığım zaman kendini halkın içine atarak rahatladığını anlatan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, bunu da sık sık yapacağını belirtti.

URFA’DA HER ALANDA BİR İVME BİR HEYECAN KAZANDIRACAĞIM

Halkın arasına inerek vatandaşların, esnafların taleplerini aldığını ve değerlendirdiğini dile getiren Vali Salih Ayhan “Allah’ın izniyle Şanlıurfa’da her alanında bir hareketlilik, bir heyecan bir ivme kazandıracağım.

FT3utPMWUAEqnLJ-1

HALK BİZİ BENİMSEDİ, ÖNEMSEDİ BEKLENTİLERİNE KARŞILIK VERCEĞİZ

 Bayrağını yüksek burçlara taşıyamazsan bunun bir anlamı yok. Halk bizi benimsedi, önemsedi. Ama bu yetmez. O beklentilerine inşallah karşılık vereceğiz. ”dedi.

FUvNdddXEAIYyDY

“EĞİTİMDE İYİ OLURSANIZ HER ALANDA İYİ OLURSUNUZ”

Vali Ayhan, Urfa’da olmazsa olmazların başında eğitimin geldiğini hatırlatarak “Olmazsa olmazların başında eğitim geliyor. Eğitimde iyiyseniz tarımda da iyisiniz, sağlıkta da iyisiniz ve her alanda iyisiniz demektir.” İfadelerini kullandı.

FYsBoapWYAA2jgn

URFA OSB’YE İYİ DOKUNUŞLAR YAPTIK İYİ DE SESLER GELDİ”

Şanlıurfa’nın ikincisi olmazsa olmazını da ekonomi istihdam ve iş gücü piyasası olarak değerlendiren Vali Salih Ayhan, Urfadasın haber sitesine şu açıklamaları yaptı; “OSB’ler bu işin bel kemiğidir, omurgasıdır. Bizim Şanlıurfa OSB artık faal durumda. Biz de iyi dokunuşlar yaptık. İyi de sesler geldi. Bu dokunuşlara da devam edeceğim.

FYsBoK9XEAQH47T

HEDEFİMİZ OSB’DE 26 BİN OLAN ÇALIŞAN SAYIMIZI 2024’TE 50 BİNE ÇIKARTMAK”

Şanlıurfa Özgür Eğitim Sen’den Promosyon Açıklaması Şanlıurfa Özgür Eğitim Sen’den Promosyon Açıklaması

Hedefimiz şu; Allah nasip ederse şehirde güzel birliktelikle 2024’ün sonuna doğru 26 bin olan çalışan sayımızı 50 bine çıkaracağız. Bu da iyi bir rakam. 50 bin olduktan sonra bu da şehirde ciddi bir sanayi kültürü oluşmuş olacak. Artı, daha önce yerler verilmiş, başlamamış şeyler var. Bunlar devreye gireceğiz. Ayakkabı sanayi iyi gidiyor. İnşallah yeni fabrikalar bi zaat biz yapacağız. Her şeyi hazırlayalım yatırımcıyı oraya davet edelim. İlerleyenler zamanlarda güçlü yatırımcıları yani Antep’te olsun, farklı coğrafyalarda olsun. İstanbul’da olsun. Buralara çekeceğiz. Şanslıyız nüfus avantajımız, teşvik kapsamındayız. Çok avantajlarımız var. Bu avantajları iyi değerlendirip Urfa’daki OSB’mizi üretim istihdamımızı iyi bir yere gelecek.

FVD5ORtWUAAOxzk

 “ÜRÜNLERİMİZE KATMA DEĞER KAZNDIRMAMIZ ÖNEMLİ. EKİM AYINDA PAMUK ÇALIŞTAYI YAPACAĞIZ”

Tarım anlamında, modern ve bilinçli bir tarım yapılmasını sağlayacağız. Bu sene 2.7 milyon dekar alanda pamuk ekildi. Ama bu yetmez. Bu pamuğu işleyip, katma değer sağlayarak piyasaya sürmek lazım. Dolayısıyla Pamuktur, Fıstıktır, Mercimektir, Hububattır, Mısırdır yani buranın dokusuna uygun ürünlere nasıl katma değer katıp piyasaya sürmenin yollarına bakacağız. Bu çerçevede Ekim ayında güzel bir Pamuk çalıştayı yapacağız. Pamuğun daha bir anlam bulması ve entegre olmasına üreticilerimize anlatacağız.”