Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ‘Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı’nda Urfa’nın Kalkınma Hamlelerini Oluşturdu, önemli kararlar aldı.

Şanlıurfa’da düzenlenen “Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı” programının kapanışı dün akşam saatlerinde sona erdi. Çalıştayda 5 çalışma grubu oluşturuldu. Çalışma grupları yılda bir kez Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan başkanlığında toplanarak yaptıkları faaliyetlerde ne kadar mesafe aldıklarını değerlendirecek

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ‘Ortak Akılla Yarınlara Çalıştayı’nın kapanış konuşmasında “Geriye, bu zemin üzerine dikilecek binanın inşa edilmesi kaldı. Bizler de, üzerimize düşen her türlü vazifeyi teker teker hayata geçireceğiz. “ dedi

Yapılan bu çalışmanın her yıl tekrar edileceğini vurgulayan Vali Ayhan, bir yıl sonra geriye dönüp, neleri yapabildiklerini kontrol edip, neler yapılması gerektiğine bakacaklarını söyledi. 

VALİ AYHAN: SİZLER ÜZERİNİZE DÜŞENİ YAPTINIZ ŞİMDİ SIRA BİZDE

Ozan Reşat Saz Çaldı, Urfalı Savcı Türkü Söyledi Ozan Reşat Saz Çaldı, Urfalı Savcı Türkü Söyledi

Çalıştaya katılan akademisyenler, kamu kurum ve kuruluşların yöneticilerine verdikleri emekler için şükranlarını sunan Vali Salih Ayhan “Sizler bugün burada, üzerinize düşen her şeyi yaptınız. Şimdi sıra bizde. Yol haritası oluşturuldu, Çalıştaydan çıkarılan her sonuç artık bizim ev ödevimiz. Ev ödevimizi aldık, bugünden itibaren tüm kurumlarımızla çalışmaya başlıyoruz.

 BİR YIL SONRA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK

1 yıl sonra yine sizlerle bir araya geldiğimizde, yapılan çalışmaları hep birlikte değerlendirip kamuoyuyla paylaşacağız. Şehrimize ne faydalar sağlamışız, bu konuda istişarelerde bulunacağız.” İfadelerini kullandı.

İŞTE ÇALIŞTAYDA OLUŞTURULAN 5 GRUP

Altyapı ve çevre şehircilik grubu
Eğitim, öğretim ve gençlik grubu
Kültür, turizm ve sanat grubu
Tarım, hayvancılık, ekonomik kalkınma ve istihdam grubu
Sağlık ve sosyal hizmetler grubu