Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Eğitim ve Araştırma Hastanesinde darp edilen Doktor Orhan Hagi’yi arayarak geçmiş olsun temennilerini iletti. Sağlık camiamızın maruz kaldığı her türlü şiddet vakasını kınayan Vali Ayhan, bu olayın sıkı takipçisi olacağını belirtti.

Öte yandan, Valilik tarafından yapılan yazılı açıklamada, “28 Kasım 2022 Pazartesi günü Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde sıra yüzünden çıkan tartışmada Acil Tıp Uzmanı Dr. Orhan Hagi, hasta yakınlarının saldırısına uğrayarak yaralanmıştır. Darbe alarak yaralanan doktorumuza, olay yerinde sağlıkçı arkadaşları tarafından ilk müdahale yapılmıştır ve doktorumuzun tedavisi devam etmektedir. Saldırının faili gözaltına alınmış olup, olayla ilgili adli süreç devam etmektedir. Bu tür şiddet olaylarının bir daha yaşanmamasını diliyor, sağlık camiamıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” denildi.
Ayrıca, yaralı doktor aynı hastanede tedavi altına alınırken saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen şahıs ise polis tarafından gözaltına alındı.