Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, ramazan ayının iklimini ve manevi havasını mütevazi sofralarda, şehit yakınlarının evlerinde açarak yaşıyor.

Şanlıurfa’nın sevilen devlet adamı Abdullah Erin bu akşam iftar saatinde Şehit Uzman Onbaşı Halil Ateş'in baba evine konuk oldu. Şehidin ailesiyle yer sofrasına bağdaş kurup oturan Vali Erin, aynı tabağa kaçık salladı. Devletin şehit yakınlarının yanında olduğunu hissettiren Vali Abdullah Erin’e iftar saatinde Haliliye Kaymakamı Metin Esen, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Metin Düz ve Haliliye Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Uğur Gönüllü eşlik etti.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 2017 yılında Bitlis’in Tatvan ilçesinde şehit düşen Uzman Onbaşı Halil Ateş’in babası Celal Ateş ve aile üyeleriyle iftarını açtıktan sonra “Her fırsatta şehit ailelerinin yanında devam edeceğiz. Rabbim sofralarından bereketi, hanelerinden huzuru eksik etmesin inşallah. “ duasında bulundu.

Gözden kaçırmayın

Mehmet Kuş Seraların Açılış Müjdesini Verdi Mehmet Kuş Seraların Açılış Müjdesini Verdi

Daha sonra,  1993 yılında Diyarbakır'da gazilik mertebesine erişen Mahmut Yüksel’i evinde ziyaret eden Vali Erin, çay içip gaziyle sohbet etti ve “Rabbim (cc) bütün gazilerimize sağlık ve afiyet versin.” dedi.