Şanlıurfa’daki Gençlik Merkezlerindeki gençler de Vali Salih Ayhan’a saz çalıp Urfa’nın Kuruluş Türküsü olan “Kolumu Salladım Toplar Oynadı” türküsünü söyledi.

gençler

İHMAL ETTİĞİNİZ NESİL, İMAR ETTİĞİNİZ ŞEHRİ YOK EDER

Dün gece gençleri dinlediğini hayata dair tavsiyelerde bulunduğunu ifade eden Vali Salih Ayhan, gençlerle birlikte şarkılar söyleyip, şiirler okuduklarını ve kitaplar hediye ettiklerini belirtti.
Gençlerle bir araya gelerek onlardan aldığı enerjiyle de bugün güne başladığının altını çizen Vali Salih Ayhan, “Nesilleri ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesiller de imar ettiğiniz şehri yok eder” ifadelerini kullandı.

Gençleri çok önemsediğini dile getiren Vali Ayhan bu konudaki açıklamalarını şöyle tamamladı;” Urfa’da ufku geniş arayış içerisinde olan gençlerimiz var. Urfa hakikaten enerji dolu bir şehir. Gençlerle ilgili çok yoğun çalışmalar yapacağız.

Akademik anlamda gençlerimizi beslemek, doyurmak yani çağı iyi okumaları anlamında. Genlik merkezlerimiz iyice kurumsallaştı. Bunun da altını dolduracağız. Valilikten güçlü destekler sağlayacağım. Nesilleri ihya etmeyi ihmal ederseniz, ihmal ettiğiniz nesil imar ettiğiniz şehri yok eder.”