Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Sivas’tan Şanlıurfa’ya atandığı günden 2 ay sonra İl merkezinden ve ilçelerdeki gazeteciler, kurumların Basın Birimi sorumluları ile sosyal medyada yüksek takipçisi olanlarla kahvaltılı basın toplantısında bir araya geldi.

BENİMLE TANIŞMAK İÇİN YAKLAŞIK 2 BİN RENDEVU TALEVİ VAR 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine ait BELTUR Şirketinin işlettiği Cumhuriyet Tesislerinde gerçekleşen basın toplantısında Vali Ayhan’ın kendisinden randevu talebinde bulunan yaklaşık 2 bin kişinin olduğunu söylemesi gündem oldu. 
Vali Ayhan “Tanışmak için yoğun bir talep var. Yaklaşık 2 bin bekleyen randevu var. Her birine 15 dakika ayırsam ve 72 gün boyunca hiç randevu almasam ancak biter. Randevu için acele edilmesin, anlayış bekliyorum. ”dedi.

“ŞANLIURFASPOR’A AMASIZ FAKATSIZ SAHİP ÇIKACAĞIZ”

 “Şanlıurfaspor'a âmâsız, fakatsız, lakinsiz sahip çıkmamız gerekir. Şehrin takımına, kişilere değil. takıma sahip çıkmak boynumun borcudur" diyen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, toplantı da, Şanlıurfa basının sorunları, talep ve önerilerini dinledi. Vali Salih Ayhan’a, gazeteciler, valilikle iletişim kopukluğu yaşadıklarını aktardı. Toplantıya katılanlara teşekkür eden Vali Ayhan, yakın zamanda basınla tematik konularda tekrardan buluşacaklarını ifade etti.

TEMEL DÜŞÜNCEMİZ DAHA İYİ BİR URFA OLMALI

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan,  “Temel düşüncemiz daha iyi bir Urfa olmalı. Etik ve ilkeli habercilikle doğru bilgiyi hemşerilerimize ulaştırmak önemli hizmetlerdendir. İlk meslek grubu toplantısını siz basın mensuplarıyla yapıyoruz. Görüş alışverişinde bulunarak bundan sonra daha etkin çalışmalıyız. Her zaman dediğimiz gibi; Dünler bugünü, bugünler de yarını inşa eder. Bu minvalde Şanlıurfa'mızın geleceği için elbirliğiyle güzel işlere imza atacağız.Protokol medyacılığı istemiyorum. Ama kişiyi ve şehre zarar verici durum olmamalıdır.

"ELEKTRİK KONUSU ZOR DURUMDA OLDUĞUMUZ KONULARDAN BİRİSİ"

Şanlıurfa’da 5 tane sorun gösterin denilse bunlardan birinin de elektrik problemi olacağını söylerim. Bu konuda üzerimize düşeni yapıyoruz. Üreticimizin yanındayım, çiftçimizin yanındayım. Ama çiftçimizin de ödeme planına riayet etmesi gerekiyor. Elektrik konusu, zor durumda olduğumuz konulardan birisi.” dedi.