Haliliye Zabıtasından İşletmelere Kalite Denetimi Haliliye Zabıtasından İşletmelere Kalite Denetimi

Şanlıurfa’ya atandığı günden buyana kitap okumanın önemine dikkat çeken ve “Urfa Okuyor “projesini tüm eğitim kurumlarında hayata geçiren Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kitaba bakmanın bir insana verilecek en güzel haz olduğunu söyledi.
 ‘’KİTABA DOST, KİTAP SEVEN BİRİSİYİM’’
Kitaba dost ve kitap seven biri olduğunu dile getiren Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, kitap okumanın insanın hayata bakışını, doğaya bakışını, insana bakışını özgürleştireceğini ifade etti. 
“Bir binaya baktığında sadece bir kütledir ama okuyan, anlayan, sanata mimarisine bakan insan çok daha farklıdır.” diyen Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan;
“Şanlıurfa’nın ise bu tür kitap fuarlarıyla bu tür söyleşiler ile hemhal olması şehir açısından çok değerlidir. Şehrin birikimini ortaya çıkarır. Hizmet sadece bina yapmak değildir, hizmet bu tür kültür, sanat faaliyetlerde yapmak da bir hizmettir. Kitaba dost, kitap seven birisiyim. Kitap ile bağı olan kitap ile muhabbeti olan insan hayatta başlı başına çok özeldir. İnşallah Urfa’da seçkin yayınevi ve seçkin yazarlarla binlerce kişilerin ziyaret ettiği bir kitap fuarı olur’’ ifadelerini kullandı.