Yaklaşık 160 yerli ve yabancı katılımcının standının yer aldığı kültür ve turizm buluşmaları programının sponsorluğunu yapan Türk Hava Yolları (THY), başta Azerbaycan olmak üzere Suudi Arabistan, Malezya, Birleşik Arap Emirlikleri, Fas, Almanya ve Rusya’dan gelen firmaları Şanlıurfa’da buluşturdu.

Açılış kurdelesini kesen Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak burada yaptığı konuşmada, Şanlıurfa’nın turizm alanında birçok zenginliği bünyesine barındırdığını belirtti.

Vali Şıldak, “Peygamberler şehri Şanlıurfa, inanç turizminin odak noktasıdır. Aynı zamanda tarihin dönüm noktasıdır. Çok sayıda kültürel birikimi ve zenginliği bünyesinde barındırıyor. Bu ilde arkeoloji olmazsa olmazlar arasında yer alıyor. Sahip olduğumuz potansiyeli gün yüzüne çıkarmak için tüm kurumlarımızla birlikte özverili bir şekilde çalışacağız.” diye konuştu.

Borcunu Ödemek İçin Su Satan Amcayla İş İnsanının Duygulandıran Sohbeti Borcunu Ödemek İçin Su Satan Amcayla İş İnsanının Duygulandıran Sohbeti

1. Uluslararası Kültür ve Turizm Buluşmaları programına Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın yanı sıra,  AK Parti Şanlıurfa Milletvekilleri Abdurrahim Dusak, Mehmet Ali Cevheri, Cevahir Asuman Yazmacı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ile firmaların temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.