İlk olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Şanlıurfa Bölge Müdürlüğüne geçen Vali Şıldak, Bölge Müdürü Efe Murat Erbaş ile personelleri tarafından karşılandı. 

Yazılı ve görsel medya, dijital medya ve yeni yüzyılda basın gibi konularda bilgilendirilen Vali Şıldak, “Basın; haber toplama, yorumlama ve yayma müessesesidir. Gazeteciler, etrafında olup bitenleri duyup öğrenmek, bunları başkalarına duyurmak ihtiyacındadır. Bu ihtiyaç insanın yaradılışında vardır. Basının kaynağı da bu ihtiyaçtır.” dedi.

Halkın haber alma noktasında basın mensuplarının zaman zaman zor şartlarda da çalıştığını anımsatan Vali Şıldak, İletişim Başkanlığının da basının işini kolaylaştırmak için önemli görevler üstlendiğini kaydetti. 

"İslam Dünyası Turizm Başkenti Sanat ve Kültür Şehri Şanlıurfa" Sempozyumu Düzenlenecek "İslam Dünyası Turizm Başkenti Sanat ve Kültür Şehri Şanlıurfa" Sempozyumu Düzenlenecek

Daha sonra Basın İlan Kurumuna geçen Vali Şıldak, Şube Müdürü Rıza Kara'dan çalışmaları hakkında bilgi aldı. 

Yeni basın kanunu hakkında da bilgiler alan Vali Şıldak, özellikle yerel basının desteklenmesi gerektiğini, Basın İlan Kurumunun da sahip olduğu tecrübe ile basının reklam ve ilan gelirleri noktasında yürüttüğü görevin kıymetli olduğunu ifade etti.