Vali Şıldak, beraberindeki yetkililerle Haliliye ilçesine bağlı kırsal Gürpınar ve Yedikuyu mahallelerinde devam eden deprem konutları alanında incelemelerde bulundu.

Konutların içerisini gezerek yetkililerden bilgi alan Şıldak, buradaki vatandaşlarla da bir araya geldi.

Şıldak, yürütülen çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamada, Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Şanlıurfa’da 8 binin üzerinde ağır hasarlı binanın oluştuğunu söyledi.

Depremin ardından hızlı bir şekilde depremzedeler için konut yapımına başlandığını ifade eden Şıldak, “TOKİ tarafından 5 bine yakın konutun yapımı devam ediyor. Bunların 897’isin inşallah bu ay teslimi ve kura çekimi gerçekleştirilecek.” dedi.

Birecik'te Hasarlı Binalar Yıkılırken Evleri Hasar Görenler Ortada Kaldı Birecik'te Hasarlı Binalar Yıkılırken Evleri Hasar Görenler Ortada Kaldı

Kırsal mahallelerde de konut yapımının devam ettiğini vurgulayan Şıldak, bu konutların 8 ilçede 29 mahallede yapıldığını dile getirdi.

Kırsal mahallelerde yapılacak 710 konutun ihalesinin tamamlandığını ifade eden Şıldak, şöyle devam etti:

584’ünün de yapımı halı hazırda devam etmekte. Şu anda bulunduğumuz Haliliye ilçesi Gürpınar Mahallesinde 22 konutumuz bitmek üzere. İnşallah ocak ayı sonunda kuraları çekilerek vatandaşlarımıza teslim edeceğiz. Yedikuyu Mahallemizde ise 14 konutumuzun fiziki gerçekleşmesi yüzde 50’yi geçmiş durumda. İyi giden bir süreç yaşanıyor, devletimizin gücü alana yansımış oldu. Mahallelerimize ilimize hayırlı olsun”

Editör: Mehmet Fatih Aslan