Yazmacı’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı Yazmacı’dan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Vali Şıldak, beraberinde İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran ve Emniyet Müdürü Erdem Bildirici ile birlikte basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Kentte kolluk görevlilerinin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgiler veren Vali Şıldak, kentte asayişe yönelik bazı göstergelerde iyileşmeler sağlandığını söyledi.

Kentte hırsızlık olaylarında azalma meydana geldiğini ifade eden Şıldak, “Evden hırsızlık olaylarında yüzde 25’lik bir düşüş meydana geldi. Aynı şekilde işyerinden hırsızlık olayları da yüzde 27 oranında azaldı. Benzer şekilde motosiklet hırsızlığı olaylarında 4’te bir oranında bir azalma var” dedi.

Hırsızlıklardaki azalmada vatandaşların duyarlılığının da önemli bir paya sahip olduğunu kaydeden Şıldak, güvenlik kuvvetlerinin de hırsızlara karşı büyük gayretler gösterdiğini dile getirdi.
Şıldak, oto hırsızlığı olaylarının yüzde 4 oranında artığını dile getirerek bu konuda da gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Bütün suç unsurlarına yönelik baskılı bir çalışma yürüttüklerini vurgulayan Şıldak, şöyle konuştu:

“Burada öncelikli hedefimiz suçların oluşmasını engellemek. Bunun için her yerde jandarmamızın, emniyetimizin varlığını hissettiriyoruz. Güvenli huzurlu bir şehir olmayı hak eden Şanlıurfa’nın her köşesinde vatandaşlarımızın rahatça dolaşması, nefes alabilmesi, günlük hayatını sürdürebilmesi için jandarmamız polisimiz güven içerisinde proaktif bir şekilde önleyici kolluk vazifesi yürütmektedir. Bu bakış açısıyla insanımızın vatandaşımızın sürekli yanında olacağız.”


 

Editör: Mehmet Fatih Aslan