Akşam saatlerinde Şehit ve Gazi Yakınları Derneği Başkanı Bekir Kılcı ve İl Müftüsü Ramazan Tolan’la birlikte Harran Kapı Mezarlığındaki şehit kabirlerini ziyaret eden Vali Şıldak, şehitlik ziyaretinde kabristandaki şehit yakınlarıyla da ilgilendi. Vali Şıldak, şehit yakınlarının talebi üzerine kabristanda bulunan kabirlerin bakım ve onarım çalışmalarının bir an önce yapılması için talimat verdi.

Daha sonra Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şanlıurfa şubesine geçen Vali Şıldak, burada Dernek Başkanı Hasan Aslan ve Kıbrıs gazileri tarafından karşılandı. Gazilerimizin de tıpkı şehitler gibi gönüllerde olduğunu belirten Vali Şıldak, buradaki gazileri tanımış olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

Şehit Aileleri Derneği ziyaretinde Başkan Mehmet Yavuzile şehit ve gazi yakınları tarafından karşılanan Vali Şıldak, şehitlere olan şükran duygularını dile getirdi. Dernek içerisindeki şehitlik panosunu da inceleyen Vali Şıldak, şehit yakınlarına her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Son olarak Şehit ve Gazi Yakınları Derneği ziyaretinde dernek üyeleriyle tek tek tanışan Vali Şıldak, “Sizler bu ülkenin vatan olarak muhafazasında, topraklarımızın korunmasında, Cumhuriyetimizin devamında bu işe gönül vermiş, başınızı koymuş, kanınızı akıtmış insanların ya yakınlarınız ya da gazilerimizsiniz. Size olan minnet duygularımız ve saygımız sonsuz, bütün kurumlarımız ve devletimizin bütün kapıları size her zaman açıktır. Bu vesileyle ahirete intikal etmiş gazilerimizi ve bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.” dedi.

Vali Şıldak, dernek ziyaretlerinde şeref defterlerini imzalayarak dernek üyeleriyle hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmedi.

Editör: Mehmet Fatih Aslan