Trendyol 1. Lig ekiplerinden Astor Enerji Şanlıurfaspor; milli aranın ardından deplasmanda oynayacağı Teksüt Bandırmaspor hazırlıklarını sürdürürken, bugün Vali Hasan Şıldak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin önderliğindeki kent protokolünün ziyareti takıma moral depoladı.

Kulüp tesislerinde futbolcular ve kulüp yönetimi ile bir araya gelen kent protokolü önümüzdeki maçlar için başarı dileklerinde bulunarak birlik ve beraberlik mesajını yineledi.

Vali Şıldak: Birlik Ve Beraberliğimizin Skora Yansımasını Diliyorum

İlk olarak futbolcularla düzenlenen toplantıda söz alan Vali Hasan Şıldak, Şanlıurfa'nın genç potansiyeline dikkat çekerek futbolda alınacak başarının tüm spor dallarına da yansıyacağını söyledi. Şanlıurfaspor'un şehir için önemli bir marka değeri olduğunun altını çizen Vali Şıldak, "Şanlıurfa'mız genç bir şehir. Dolayısıyla gençlerimizi temsil eden Şanlıurfaspor'umuzun alacağı başarılar çok önemli. Biz, şehir idarecileri olarak takımımıza gereken desteği sunmaya devam edeceğiz. Tüm şehir olarak Şanlıurfaspor'un başarı çatısı altında aynı temennileri ve aynı desteği sunarak önümüzdeki maçlarda da güzel sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Futbolcularımızın da mücadelesini görüyoruz ve buna katkı sağlamak için bugün buradayız. İnşallah ilk maçtan itibaren Şanlıurfa halkını mutlu edebilecek haberlerin gelmesini bekliyoruz. Buradan Şanlıurfa halkının da stada gelerek takımını desteklemesini diliyorum. Artık iş sahada futbolcu kardeşlerimizde. Çünkü Şanlıurfa, sporda da en iyi başarıyı hak eden bir ilimizdir" dedi.

Şanlıurfalı Cemre MasterChef’te Elendi Şanlıurfalı Cemre MasterChef’te Elendi

Başkan Beyazgül: Bugün Şanlıurfa, Şanlıurfaspor'da

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi gerek kurumsal gerekse kişisel olarak yine Şanlıurfaspor'un en büyük destekçisi olmaya devam edeceklerini dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise "Bugün Şanlıurfa, Şanlıurfaspor'da. Takımımız bizim göz bebeğimiz. İstedik ki takımımızla birlikte bir kez daha yan yana gelelim ve sıkıntıları dinleyelim. Onun için buradayız. Takımımız 54 yıllık ve halkımız için bir nostalji oluşturmuş bir kulüp. Biz diliyoruz ki sıkıntıları çözüme kavuşturalım ve birlik içerisinde güzel sonuçlarla halkımızı mutlu edelim. Çünkü Şanlıurfa ve Şanlıurfalı bunu hak ediyor" diye konuştu.

Buluşmanın kendileri için çok anlamlı olduğunu belirten Kulüp Başkanı Haçım İzol da, Şanlıurfaspor'un gücünün temelinde birlik ve beraberlik olduğunu ifade etti. Ziyaretlerinden dolayı Vali Şıldak, Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül ve tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan İzol, "Biz yine takımımızın başındayız. Tüm kurum amirlerimizi bugün burada görmek birlik ve beraberliğimizin en güzel örneğidir. Takımımızın dünden daha iyi olması için elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

Görüş ve önerilerin iletildiği toplantıda Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Haliliye Belediye Başkan Vekili Mehmet Erol, Harran Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Nihat Denek, Emniyet Müdürü Erdem Bildirici, Tuğgeneral Mücahit Avkıran ve Gençlik ve Spor İl Müdürü Halil Eren de birer konuşma yaparak takıma önümüzdeki maçlar için başarı dileklerinde bulundu.

Toplantı daha sonra futbolcularla sohbet eşliğinde devam etti.