Şanlıurfa'da 'Göbeklitepe' teması ve 'Ahican tarihin sıfır noktasında' sloganıyla 2 bin 453 robot projesi ile 12 kategoride GAP Arena Spor Salonu gerçekleşti

Doktoru Darp Edenler Yeniden Gözaltına Alındı Doktoru Darp Edenler Yeniden Gözaltına Alındı

Şanlıurfa'da 'Göbeklitepe' teması ve 'Ahican tarihin sıfır noktasında' sloganıyla 12 kategoride, Türkiye'nin yanı sıra 8 ülkeden finale kalan 5 bin 425 öğrenci ve öğretmenin 2 bin 453 robot projesi ile katıldığı 14'üncü Uluslararası MEB Robot Yarışması, 13-16 Haziran 2022 tarihlerinde GAP Arena Spor Salonu ve yerleşkesinde gerçekleşti.

 GAP Arena Spor Salonu ve yerleşkesinde 14'üncü Uluslararası MEB Robot Yarışmasında Acil müdahale alanı oluşturarak, 4 Ambulans, 2 Umke aracı, 2 Umke lojistik aracı ve 40 sağlık personeli ile 13-16 Haziran tarihlerinde, Yarışmaya Türkiye’nin çeşitli illerinden ve dünyanın çeşitli ülkelerinden katılım sağlayan öğrencilere gerek muayene, gerek müdahaleler yapılarak ve ileri tetkik ve tedavi gerektiren vakaların il merkezindeki hastanelere naklini sorunsuz bir şekilde gerçekleştirip, sağlık hizmeti sunarak katkı sağlandığı için Şanlıurfa Valisi Sayın Salih Ayhan tarafından Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm’e Plaket sundu.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm,
 “Hızla değişen teknolojinin nimetlerinden faydalanmak ve nitelikli İnsan yetiştirmenin ancak bu tür organizasyonlarla olacağını belirten Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Yeni tip Kovid-19 salgını nedeniyle iki yıldır düzenlenemeyen yarışmaya, Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü olarak gençlerin ufkunu açan uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yaptığımız için mutluluk duyuyoruz” dedi.