Daha önce aynı okulda bağımlılık eğitimi yapan AR-GE üyesi eğitimci Muharrem Çelik ve İl Müftüsü Ramazan Tolan eğitim esnasında öğrenciler kitap istemişti.

Başkan Gülpınar, Çubukçu Hanı ve Hacı Kamil Konağı'ndaki Çalışmaları İnceledi Başkan Gülpınar, Çubukçu Hanı ve Hacı Kamil Konağı'ndaki Çalışmaları İnceledi

Muharrem Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu ile görüşerek öğrencilerin isteklerini yerine getirmek için girişimlerde bulundu.

Kitaplar temin edildi ve bugün  Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak'ın eşi Fatma Nur Şıldak'ın da katıldığı törenle öğrencilere kitap dağıtıldı.

Akçakale Necip Fazıl Kısakürek İmam Hatip Ortaokulu ve İlkokulu öğrencilere kitap dağıtım törenine Valinin eşi Fatma Nur Şıldak'ın yanısıra Vali Yardımcısı Yasin Akgül'ün eşi Fatıma Kahraman Akgül, Akçakale Kaymakamı eşi Gizem Şam, Şanlıurfa İl Mlli Eğitim Müdürlüğü  AR-GE üyesi Handan Özdemir Aydoğan katıldı.

Kitap dağıtım töreninde  Çanakkale Türküsü, Urfalıyam Ezelden ve Necip Fazıl Kısakürek'ten şiir dinletileri katılımcıları duygulandırdı.

Törende konuşan ve kendisi de öğretmen olan Fatma Nur Şıldak, kitapların insanları geliştiren ve olgunlaştıran birer araç olduğunu vurgulayarak, kitap okumanın zamanını iyi ayarlayarak düzenli olarak yapılması gerektiğini belirtti.

Kitapların insanı geliştirdiğini ve başarı getirdiğini anlatan Fatma Nur Şıldak,  "Benim Adım Öğretmen" şarkısını çok beğendiğini ifade etti.

Konferans salonunda okulun BİGEP proje tanıtımı ve toplu kitap okuma etkinliği yapıldı. Kitap bağışlarından dolayı okul müdürü Mahmut Argın çok mutlu olduğunu ifade ederek katılımcılara plaket verdi.

Ayrıca, programa katılamayan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu'nun plaketini de onun adına AR-GE üyesi Muharrem Çelik'e takdim edildi.

Çocukların sevgi dolu tezahüratları ve alkışlar arasında bahçede öğrencilerle sohbet eden Fatma Nur Şıldak ve beraberindekiler okuldan ayrıldılar.

Editör: Urfadasin Haber