Varisli damarları tedavi etmek ve örümcek damarları ortadan kaldırmak için sarımsak, portakal suyu ve zeytinyağı tedavisi harika sonuçlar ortaya çıkarıyor.

Sarımsak, kan damarlarının iltihaplanmasını önlemeye yardımcı olan allisin adı verilen bir bileşik içerir. Ayrıca vücudunuzdaki zararlı toksinleri atmak ve genel sağlık durumunuzu iyileştirmek için kullanılır. Sarımsak, portakal suyu ve zeytinyağı karışımını mutlaka deneyin.

Malzemeler;

6 diş sarımsak
3 adet portakal
2 yemek kaşığı zeytinyağı
Hazırlanışı;
6 diş sarımsağı ezin ve 3 adet portakaldan taze sıkılmış meyve suyu ile karıştırın. Karışıma 2 yemek kaşığı zeytinyağı ekleyin. Karışımı kullanmadan önce yaklaşık 12 saat kadar bekletin.

Uygulanışı;

Ambulans Helikopter Prematüre Bebek İçin Urfa’ya Havalandı Ambulans Helikopter Prematüre Bebek İçin Urfa’ya Havalandı

Karışımı 15 dakika boyunca varisli bölgedeki cildinize tamamen emilene kadar dairesel hareketlerle uygulayın. Bunu her gün sonuç alıncaya kadar aksatmadan uygulamanız tavsiye edilir. Ayrıca bölgeyi bir bezle sarabilir ve varisli damarların boyutunu azaltmak için 15 dakika bekletebilirsiniz. Diyetinize düzenli olarak sarımsak da dahil edilmesi önerilir.

varise sarımsaklı tedavi1
 

Varisler İçin Limon-Sarımsak Tedavisi

Bu karışımın etkili olması için kesinlikle kaliteli malzemeler seçmelisiniz. Özellikle yağın kalitesinde ısrar ediyoruz, sızma zeytinyağı tercih etmelisiniz. Sarımsak için de yerli olanları tercih edin.

Malzemeler:

12 diş sarımsak
1/2 su bardağı sızma zeytinyağı
1 adet limon suyu

Hazırlanışı:

Sarımsakları soyduktan sonra ikiye bölün ve havanda homojen oluncaya kadar iyice ezin. Sonra sarımsakları bir cam kavanoza alarak üzerine zeytinyağı ve limon suyunu ekleyin. Kavanozun kapağını örterek serin ve karanlık bir yerde bir gece bekletin. Ertesi sabah malzemeleri tahta bir kaşık ile karıştırın ve posasını ayırmak için süzgeçten geçirin

Uygulanışı;

Elinize bol miktarda karışımdan alarak varisli damarlardan etkilenen bölgelere sürün. Kan dolaşımını uyarmak için parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. Bir saat boyunca cildinizin karışımı emmesi için bekleyin. Daha sonra soğuk suyla durulayın. Uygulamayı haftada en az üç kez olmak kaydı ile akşamları tekrarlayın.