Şanlıurfa’da icra dosyaları son bir yılda yüzde 50’nin üstünde arttı. Bazı muhtarlıklar ise adresinde bulunmayan vatandaşların icra evraklarıyla dolup taştı.

Bu muhtarlıklardan biri de Şanlıurfa’nın Haliliye ilçesi Paşabağı Mahallesi Muhtarlığı. Paşabağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Aslan, binlerce tebligat nedeniyle, artık masalarında çalışacak yer kalmadığını söyledi. 

Dicle Elektrik 15 Bini Aşkın Elektrik Panosunu Onardı Dicle Elektrik 15 Bini Aşkın Elektrik Panosunu Onardı

Muhtar Mehmet Aslan, "Depremden sonra icrayla ilgili dosyaların tebligatları geliyor. Evi hasarlı olanlar başka yere taşındı. Hak kaybına uğramamak için ikametini değiştirmedi. İkametine gelen icra tebligatı da vatandaş evde olmadığı için bize yani muhtarlıklara bırakılıyor. Biz de tebligatların arasında kalmışız.

Masalarımızda artık yer kalmadı. Biz muhtarlık olarak işimizi gücümüzü bırakmışız şu anda bu icra dosyalarıyla uğraşıyoruz.  Bazen garip tebligatlarda geliyor. Mesela 17 yıl önce vefat etmiş insana bile tebligat geldi. Şaştım kaldı.

Az denecek kadar insanlar muhtarlığı arayıp internet aracılığıyla talep ediyorlar. Biz de insanların muhtarlıklara bizzat gelip belgelerini almalarını istiyoruz, onlar da ‘o zaman kalsın’ diyorlar. Binlerce evrakı ay ay gün gün ayırmadığınızda işin içinden çıkamıyorsunuz. Bir evrakı bulmak için bazen uzun mesai harcıyoruz” dedi.