Şanlıurfalı Ziraat Mühendisi Mehmet Yazar ise, kentte 4 Mayıs’ta açılan Tarım Fuarına ilginin az olmasının girdi maliyetlerinin yüksek ve tarım politikalarının yanlış olmasından kaynaklandığını vurguladı. 
Tarım ve Hayvancılık Fuarın açılmasının güzel olduğunu ancak sergilenen alet, getirilen ürünlerin çiftçinin faydalanabileceği ekonomik bir seviyede olmadığını dile getiren Ziraat Mühendisi Mehmet Yazar, “Tarım fuarına talepler kötü durumda. Genellikle çiftçiler olsun, vatandaş olsun sosyal faaliyet amaçlı fuara gezmeye geliyorlar.

Bunun temel sebebi ise girdi maliyetlerinin yüksek olması veya tarım politikalarının yanlış olmasından kaynaklanıyor.” İfadelerini kullandı.
“FUAR ÇİFTÇİLERİN İLGİSİNİ ÇOKTA ÇEKMİYOR”
Türkiye’de uygulanan bütün tarım politikalarının yanlış olduğunu savunan Şanlıurfalı Ziraat Mühendisi Mehmet Yazar “Çünkü tarım planlaması, projeleri yok.

Girdi maliyetlerinin yüksek olmasında dolayı ise fuar çiftçilerin ilgisini çokta çekmiyor.

Teknoloji geliştikçe ürün çeşitliliği artıyor ama çiftçinin bu ürünleri kullanabilmesi için ise girdi maliyetlerinin tamamen düşmesi, üretimin ise yükselmesi gerekiyor. ‘’dedi. 
Firmaların geçen seneye nazaran bu sene Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarına ilgi göstermediğini söyleyen Uğur Asiyan da ’’ Şuanda sulama sezonunun başında olduğumuz için iyi oldu.

Şanlıurfa'da Motosiklet İle Bisiklet Çarpıştı:3 Yaralı Şanlıurfa'da Motosiklet İle Bisiklet Çarpıştı:3 Yaralı

Bu fuar bölgemiz ve çiftçilerimiz için faydalı bir şey. Çiftçilerin bu fuara gelip te yeni ürünler, çeşitli şeyler görmesi gerekiyor. Çiftçilerin bu kadar sıkıntısı varken böyle bir fuarın açılması aslında yeni bağlantıların kurulması ve yeni pazarlamaların yapılması açısından iyi.’’ Değerlendirmesinde bulundu.