Dünya genelinde her yıl 8 Mart Kadınlar Günü olarak kutlanıyor. Şanlıurfa’da ise vatandaşlar,’’ kadınlar çok güzel varlıklar.  Özümüze, varlığımıza verilen çok güzel duygular var. Kadın cinayetlerinin azaldığı ve kadınlara toplum içerisindeki eşitliğin artıp, kadın değerlerinin bilinmesini isterim.’’ İfadelerini kullandılar.

‘’KADIN DEĞERLERİNİN DAHA FAZLA BİLİNMESİNİ İSTERİM’’

Kadınlarla ilgili çok şey söylemek isterim. İfadelerini kullanan Dudu Yazgan:’’ İnşallah kadın cinayetlerinin azaldığı, kadınlara toplum içindeki eşitliğin artığı ve kadın değerlerinin daha fazla bilinmesini isterim. Kadınlar bence sevgi ve saygı ile mutlu olur.’’ Sözlerinde bulundu.

‘’KADIN OLARAK ÖZÜMÜZE, VARLIĞIMIZA VERİLEN ÇOK GÜZEL DUYGULAR VAR’’

Bence kadınlar çok güzel varlıklar. Özümüze, varlığımıza verilen çok güzel duygular var. Açıklamalarına yer veren Mihriban Aydın: ’’Bir kadın kendi ayaklarının üzerinde durarak kendini ezdirmediği sürece çok mutlu olacağını düşünüyorum. Umarım barış içinde ve kadınlar ölmeden devam eder.’’ İfadelerinde bulundu.

‘’KADIN TAMAMLAYICI BİR VARLIKTIR’’

Kadın bir annedir, kadın bir hanımdır. Kadın dediğin bir kızındır. Diyen Murat Şeker:’’ Onlar bize emanettir kadınlara sahip çıkmamız gerekiyor. Bana göre kadın tamamlayıcı bir varlıktır. Maalesef günümüzde ben pek çok erkeğin kadınlara karşı pekiyi baktığını görmüyorum. Bir kadına kibar davranmak ve kadına karşı saygılı davranmamız gerekiyor.’’ sözlerine yer verdi.

(ÖZEL HABER: PAYAM KAYA-SÜMEYYE ALDAŞ)