Türkiye 13. Cumhurbaşkanı için 14 Mayıs'ta sandıklara gidip oyunu kullandı. Açıklanan verilere göre adaylardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranı yüzde 49,54 iken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun oy oranı ise yüzde 44,85 oy olarak kaydedildi.
Şanlıurfa’da ise vatandaşlara Urfadasın mikrofonlarını uzatıp,’’ cumhurbaşkanlığı seçimi 2.tura kaldı bunu nasıl buluyorsunuz’’ diye sorduk vatandaşların çoğunluğunun kararını verdiğini söyleyerek fikirlerini dile getirdiler.
Mustafa Ataman isimli vatandaş ise, Şu ana kadar ekonomi yüzünden iktidar partiden şikâyetçiydim ama görüyorum ki vatandaşlar Erdoğan’dan oldukça memnun. 
Ataman, ‘’Biz AK Partiyi ekonomiden dolayı artık iktidarda görmek istemezken bunun için çabalarken insanların bu kadar çok oy vermesi bizlerin fikrini değiştiriyor. Bende artık Erdoğan’a oy vereceğim demek ki yanlış düşünen benmişim.’’ dedi.
İkinci turda tekrar Recep Tayip Erdoğan’ı görmek istediğini ve değişimden taraf olmadığını söyleyen Zeki Turan, ‘’inşallah tekrar Erdoğan kazanacak. Erdoğan sayesinde Tıp gelişti, yollar, trenler gelişti. Erdoğan olmazsa kimse AK Partiyi bilmez oy vermez. 
Erdoğan giderse AK Parti diye bir parti kalmaz. Bizler zaten partiden çok Erdoğan’dan razıyız. Millet ittifakının koalisyonunu bir konuda birlik şekilde karar verdiklerini görmedim.’’ açıklamalarında bulundu.
Yönetimin değişmesinden taraf olduğunu ve yenilik gelmesi gerektiğini konusunda açıklama yapan Özgür Bostabur,’’ Ben Ak Partiye ’de CHP ye de oyumu vermeyeceğim.  İki tarafında çok yanlışı var. Ben vatanını seven bir ülkücüyüm. Ben Sinan Oğan’dan tarafım, aday olmazsa bile yaptığı ve söyledikleri bana daha yakın.’’ sözlerini kullandı.
Yaşar Özgür ise, Erdoğan’dan daha iyisi olduğunu düşünmüyorum. Türkiye’de tek sıkıntı Suriyelilerin vatanımıza gelmesi onun dışında ben sıkıntı görmüyorum. Tüm dünyada olduğu gibi bizlerde de iniş çıkışlar olabiliyor ama biz Erdoğan’dan razıyız. Bizden yaşça büyüklerimiz bunun öncesini çok daha iyisini bilir ve çok daha iyi kıyaslama yapabiliyor.