Vildan Polat AK Parti'de 2016 yılından buyana aktif olarak siyasetin içinde yer aldı. Bugüne kadar iki genel seçimde AK Parti'den Şanlıurfa Milletvekili aday adayı oldu. Ancak ikisinde dede aday gösterilmedi. Geçtiğimiz dönem ise AK Parti MKYK'sında yedek üye olan Vildan Polat, 7 Ekim 2023 tarihinde AK Parti 4. Olağanüstü Büyük Kongresinde listediki yerini koruyamadı.AK Parti MKYK'sına yeniden alınmayan Vildan Polat'ın  Türk Telekom Yönetim Kurulu Üyeliğine getirildi.

VİLDAN POLAT KİMDİR?
Vildan Polat, 1975 yılında Şanlıurfa’da doğdu. Ailenin en büyük çocuğu olan Vildan Polat, Şanlıurfa’nın düşman işgalinden kurtuluşunda önemli rol oynamış Arap Reşo lakaplı Reşit Polat’ın torunudur. Evli ve iki çocuk annesidir.

Bekir Bozdağ Hafta Sonu Şanlıurfa’ya Geliyor  Bekir Bozdağ Hafta Sonu Şanlıurfa’ya Geliyor 

Polat:İlk, Orta, Lise ve Üniversite Eğitimini Şanlıurfa’da tamamladı.  1992 Yılında girdiği Harran Üniversitesi Gıda Teknolojileri Bölümünden 1994 Yılında Mezun Oldu. 1997 – 1998 yılları arasında Harran Üniversitesi Formasyon Eğitimi’ni aldı. 2010-2014 Yılları arasında İşletme okudu.
1999 Yılında kardeşleri ile birlikte kurduğu  Poler  Ltd. Şti. ile servis ve turizm işine atıldı. Şirketin Yönetim Kurulu başkanlığını üstlendi.  Kurduğu şirketle, Turizm, Servis, Taşımacılık hizmetleri ile birçok kişiye istihdam imkânı sağladı.