Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde Lise ve Ortaokullar arasında düzenlenen Kudüs temalı bilgi yarışmasına 2 bin 250 öğrenci bilgisini yarıştırdı.

Viranşehir Öğrenci Derneği tarafından düzenlenen ve İlçe Kaymakamlığı onayı ile tüm Ortaokul ve Liselerde duyurusu yapılan Kudüs bilgi yarışmasına 2 bin 250 öğrenci başvuru yaptı. 

SORULAR 2 YAZARIN KİTABINDAN GELDİ

Ortaokul Öğrencileri için Viranşehirli yazar Feride Semir’in kaleme aldığı “Kudüste Bir Gül”, Lise öğrencilerine yönelik ise Yusuf El- Karadavi’in kaleme aldığı “Her Müslüman’ın Ortak Davası Kudüs” kitaplarından bilgi ve kültür yarışması düzenlendi. 
Belirtilen kitaplardan yapılan Ödüllü Kudüs bilgi yarışmasına 26 - 27 Mart 2022 tarihlerinde ortaokul ve lise öğrencileri ayrı ayrı sınava katıldı. Lise öğrencileri 26 Mart 2022 Cumartesi günü Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi ve Şehit Ahmet Oktay Günak Ortaokulunda sınava katılırken, Ortaokul öğrencileri 27 Mart 2022 Pazar günü Göl Ortaokulu, Şehit Ahmet Oktay Günak Ortaokulu ve 15 Temmuz İmam Hatip Ortaokulunda sınava katıldılar.

Gözden kaçırmayın

Şanlıurfa Merkezli FETÖ Operasyonunda 7 Tutuklama Şanlıurfa Merkezli FETÖ Operasyonunda 7 Tutuklama

Viranşehir Öğrenci Derneği Başkanı Ali Güven geniş katılımın olduğu Kudüs Bilgi Yarışması ile ilgili yaptığı açıklamada:
 “Geçtiğimiz yıl ilan edilen Dünya Kudüs Haftası, bu yıl 25 Şubat-04 Mart tarihleri arasında ihya edildi. Viranşehir Öğrenci Derneği olarak bizler de Dünya Kudüs Haftasında ortaokul ve lise öğrencilerimize Kudüs’ün tüm Müslümanların ortak davası olduğunu anlatmak için 1 Mart 2022 tarihinde bir yarışma başlattık.

SORULARIN ÇIKTIĞI 2 KİTABI 2 BİN 250 ÖĞRENCİ OKUMUŞ OLDU

Kudüs bilgi yarışmamıza 2.250 öğrenci başvuru yaptı. Bu aynı zamanda bu kadar öğrencinin Kudüs ile ilgili kitap okuması hatta çoğunun birkaç defa okuması demektir. Bu sınavın yapılmasında katkılarından dolayı Viranşehir ilçe Kaymakamımıza, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, Tüm Okul İdarecilerimize ve sınavda görev alan yüzlerce gönüllü gözetmenlerimize ayrıca teşekkür etmek istiyorum” dedi.