Alınan bilgiye göre, Olay 14 Haziran Cuma günü  Viranşehir ilçesine bağlı Kışla Mahallesi Askerlik Şubesi Caddesi üzerinde meydana geldi.  Yüzü maskeli 2 şahıs, Bedrettin T.'ye ait kuyumcu dükanına gelerek dükanın içindekilere ateş etti.

Saldırganlar kaçtığı olayda mermilerin isabet ettiği Eyüp Advanlı ve Nurullah Tart hayatını kaybederken İbrahim Halilullah T. ise yaralandı.

Ambulansla Viranşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralı tedavi altına alındı. Olay yerine giden polis ve jandarma ekipleri, saldırıyı gerçekleştiren şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Urfa'da 2 Bin Camide Gece Saat 00.13'te Salalar Okunacak Urfa'da 2 Bin Camide Gece Saat 00.13'te Salalar Okunacak

Öte yandan saldırıda hayatını kaybedenlerden Eyüp Advanlı'nın kırsal Yaban Mahallesi muhtarı olduğu ve olayın yaşandığı yerde oto galeri işlettiği öğrenildi.

Saldırı Güvenlik Kamerasına Yansıdı

Saldırıya ait görüntüler iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde yüzü maskeli bir şahıs kuyumcu dükkanına gelerek önce içerdeki bir kişiyi vuruyor, daha sonra ise saldırganın üzerine atlayan Nurullah Tart, saldırganlar bir süre boğuştuktan sonra saldırgan tarafından vuruluyor.

Editör: Mehmet Fatih Aslan