Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesi Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Ak Partili Münir Kanar, istifasının perde arkasını anlattı.

Gözden kaçırmayın

Şok İddia: Suriyelilere Rüşvet Karşılığı Vatandaşlık Vaadi! Şok İddia: Suriyelilere Rüşvet Karşılığı Vatandaşlık Vaadi!

2011 yılından beri AK Parti’nin içinde olan ve bugüne kadar partinin her kademesinde görev aldığını söyleyen Ak Partili Münir Kanar, belediye meclis üyesi olmadan önce muhtarlık yaptığını hatırlattı.

4 MİLYONLUK KREDİYE İMZA ATMADIM, İMAR TOPLANTISINA KATILMADIM

Belediye meclis üyesi olarak 16 boyunca daimi encümenlik yaptığını dile getiren Ak Partili Münir Kanar  açıklamalarını şöyle sürdürdü; “ Belediye’de imzamı atmadığım karlar oldu. Bunlardan biri 4 milyon liralık krediye imza atmadım. Çünkü bu paranın nereye harcanacağını bilmiyorduk. O yüzden imza atmadım. Ayrıca bir de imar konusunda bir toplantıya katılmadım. Çünkü bu konu tartışma yapılmadan, doyurucu bir açıkla yapılmadan imara açılmasını doğru bulmadım ve o toplantıya katılmadım. 

“İŞTE İSTİFASININ ANA NEDENİ?”

Yoksa son günlerde yeni belirlenen belediye başkanlarından dolayı istifa etmedim. Yada beni belediye başkan yardımcısı yapmadıkları için istifayı düşünmedim. Böyle bir algı oluşturmak isteniyor ama böyle bir şey yok.

Esas istifa etmemin nedeni bir aileye yardım edilmesini istedim. Çünkü aile ihtiyacı olan bir aile. Belediyeden bu aile yapılmasını istedim ama yardım yapılmadı. Bu da ağırıma gitti. İstifa ettim. Ben aileyi de tanımam. Yardıma muhtaç 2 ailede bana sosyal medyan ulaştı. Ben bir belediye meclis üyesi olarak seçmene, vatandaşa yardımcı olamayacaksam neden meclis üyesi seçildim. Bu yüzden AK Parti Belediye Meclis üyeliğinden istifa ettim. Ama sadece meclis üyeliğinden istifa ettim. 

3 YILDIR BELEDİYE CİDDİ BİR HİZMET YAPMADI

 20 yıl sonra belediye ilk kez AK Partiye geçti. Ama 3 yıldır belediye ciddi bir hizmet yapmadı. Ayrıca Viranşehir’de eşit hizmet verilmedi. Bu sorunu da İlçe teşkilatına, il başkanlığına, Genel merkeze illetim. Ama bir çözüm üretilmedi.”