Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde doktor Şeyhmus Baraş'ı darbettikleri gerekçesiyle tutuklu yargılanan hasta yakını 3 kardeş tahliye edildi.

Şanlıurfa'da hasta yakınları tarafından uğradığı saldırı sonucu diplomasını yırtarak mesleğinden istifa eden Dr. Şeyhmus Baraş ile ilgili davada sıcak bir gelişme yaşandı. Baraş'ı darbettikleri gerekçesiyle tutuklu yargılanan hasta yakını 3 kardeş tahliye edildi

Viranşehir 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülen davanın ikinci duruşmasına, tutuklu sanıklar M.D, M.D, H.D. katılırken mağdur Baraş ve avukatı Aycan Ceylan ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

KARARA TEPKİ GÖSTERDİ

Sanıklar savunmalarında doktor Baraş'a hakaret etmediklerini iddia ederek tahliye talebinde bulundu. Tanıklar ise sanıkların doktor Baraş ile tartıştığını gördüklerini dile getirdi. Sanıkların tutuklulukta geçirdikleri süreyi dikkate alan mahkeme, kaçma şüphelerinin de bulunmadığına hükmederek, tutuksuz yargılanmalarına karar verdi ve duruşmayı erteledi.

Urfa’da  “Nefes Almadan” Adlı Eser Sahnelendi Urfa’da  “Nefes Almadan” Adlı Eser Sahnelendi

Doktor Baraş ise duruşma sonrası karara tepki gösterdi. Şanlıurfa'da 27 Haziran'da doktor Şeyhmus Baraş, hasta yakınları tarafından darbedilmiş, saldırının ardından gözaltına alınan 3 kardeş tutuklanmıştı.

SALDIRI SONRASI İSTİFA ETMİŞTİ

Olayda özel bir tıp merkezinde hasta yakınlarının saldırısına uğraması sonucu diplomasını yırtarak mesleğinden istifa eden Baraş, darbedildiğini belirterek, "Bana 'Seni öldürürüz, burada yaşatmayız' dediler" ifadelerini kullanmıştı.