Şanlıurfa’nın Viranşehir İlçesinde bugün Özel Tıp Merkezinde çalışan bir hekim darp edildi, hekimi darp eden şahsın yakınları da hekime saldırdı.

Mehmet Akif İnan Hastanesi Su Kaçırıyor! Mehmet Akif İnan Hastanesi Su Kaçırıyor!

SGK sisteminin hata vermesi ile başlayan gerginlik, bir kişinin konuyla alakası olmamasına rağmen hekime saldırmasıyla devam etti. Saldırganın yakınlarının da saldırdığı hekim linç edilmek istendi. Başında ve vücudunun çeşitli yerlerine darbeler alan hekim ağır yaralandı.

ŞANLIURFA TABİP ODASINDA SAĞLIK BAKANI VE SAVCILARA ÇAĞRI

Şanlıurfa Tabip Odası yaşanan olayla ilgili yaptığı basın açıklamasında “Sağlıkta şiddet olayları, çıkan yetersiz yasaların ve cezasızlığın sonucu olarak tırmanarak devam ediyor. Sağlık bakanlığı her açıklamasında algı yaratarak yeterli düzenleme yapıldığını iddia etmektedir. Madem düzenleme yapıldı ise şiddete karşı cezasızlık neden devam etmektedir? Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı, beklentilerimize karşılık gelecek bir düzenleme yapmamıştır.

Savcılılara ve hâkimlere çağrımızdır; toplumun huzuru ve sağlığı için bu şiddet olaylarına karşı cezasızlığı tercih olarak görmeyiniz.  Sağlıkta şiddet sizin ve halkın sağlık hakkına saldırıdır. Gereğinin yapılmasını talep ediyoruz. “denildi.