Viranşehir’de huzur ve güveni sağlamak için yoğun çalışma yürüten Viranşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yasal olmayan veya hak ihlali olan her noktada denetimler geçekleştirmeye devam ediyor. Zabıta ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyetler doğrultusunda kaldırımları işgal eden esnaflara yönelik denetimlerini sıklaştırdı. 

Zabıta ekipleri tarafından ilçe genelinde periyodik olarak yürütülen denetimlerde; kaldırımlarda ürünlerini sergileyerek, yayaların kullanım alanını daraltan işletme sahiplerine uyarılarda bulunuldu. Kaldırımların yayaların ortak kullanım alanı olduğunu belirten ekipler, vatandaşların alışverişlerini daha iyi şartlarda yapabilmeleri için işletme sahiplerine kurallara uyulması hususunda hatırlatma yaptı.

Eski Urfa ve Paşa Konağı caddelerinde denetimlerine devam eden ekipler, esnaf tarafından işgal edilen kaldırımdaki ürünlerin alınması için de müdahalede bulundu.

Şanlıurfa’da Makas Atarken Yayalara Çarpan Sürücü Kaçtı Şanlıurfa’da Makas Atarken Yayalara Çarpan Sürücü Kaçtı

Vatandaşların geçişini engelleyen hiçbir malzemenin kaldırımda bulunmasına izin verilmeyeceğini belirten ekipler, söz konusu işgallerin Belediye mevzuatına aykırı olduğunu belirterek, kurallara uymayan işyerleri hakkında gerekli işlemlerin başlatılacağını söyledi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri,  işgallerin ve görüntü kirliliğinin önüne geçilmesi için denetimlerin devam edeceğini bildirdi.