Şanlıurfa Barosu Başkanı Abdullah Öncel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Viranşehire bağlı Kadıköy kırsal mahallesinde Ges’e tepki gösteren köylülerden bazıları gözaltına alındıktan sonra jandarma karakolunda darp edilmişlerdir.Suç işleyen kamu görevlileri hakkında suç durusunda bulunmak üzere Viranşehir adliyesindeyiz.

Tek geçim kaynağı hayvancılık olan köylülere karşı geliştirilen bu tavır karşısında Şanlıurfa Barosu olarak hem işkence ve kötü muameleye hem de mera alanlarına yapılmak istenen Ges’lere karşı hukuksal yollara başvuracağımızı kamuoyuna bildiririz.” ifadelerini kullandı.

Urfa Sıcağına Dayanamayan Yavru Kerkenezler Bitkin Düşüyor Urfa Sıcağına Dayanamayan Yavru Kerkenezler Bitkin Düşüyor

Urfa Barosu Kent ve Çevre Komisyonu da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Viranşehir'e bağlı Kadıköy mahallesinde tek geçim kaynakları hayvancılık olan vatandaşlarımız, mera alanlarının sermaye şirketlerine peşkeş çekilmesine karşı çıktıkları için gözaltına alışmışlardı. Baromuz konu ile ilgili tüm hukuki süreçleri başlatmıştır. Kamuoyuna duyuruyoruz."denildi.

Şanlıurfa Barosunun sosyal medya hesabından yapılan açıklamada "Mera alanlarının geri dönüşümsüz şekilde yok edilmesi yanlışından derhal geri dönülmelidir.Tarımsal arazilerin,meraların işgal edilerek yok olmasına asla izin vermeyerek hukuki sürecin takipçisi olacak SUYUMUZU TOPRAĞIMIZI ve GELECEĞİMİZİ SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ." ifadeleri kullanıldı.